Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 21. října 2020 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Cizinec z Jamajky

  Je to už dlouhou dobu co jsem si psala s cizincem. Byl z Jamajky, psal anglicky. Bylo pro mne těžké se sním dorozumět, neboť překladače jsou dnes velice nespolehlivé zařízení a moje slovní zásoba veliká také nebyla. 

Bylo tomu na skypu, kdy jsem blbla s kamarádkou a volali jsme jen tak ze srandy cizincům. Málokdo to zvedl, ale věřte, že když to někdo zvedl, užily jsme si moc zábavy, hlavně jsme se tím doufejme trochu učily. Ono slyšet jiný jazyk od pravého cizince, je něco jiného, než poslouchat to od učitele.

  Nikdy se nezmiňoval o své zemi a já se ho na to neptala, proto vám nedokáži povědět v čem se liší od naší země, ale rozdílů tam bude asi spoustu. Já se stále budu vzdělávat tím, že se budu dívat na cizí pořady..Ale nejsem si jistá jestli tenhle Anglický jazyk někdy vtluču do své hlavy.

  Já jsem se ve škole vždy snažila pozorně poslouchat teorii o tom jak vytvořit přítomný čas prostý a podobné, ale nikdy jsem to nedokázala dát do souvislosti a pořád v tom sekám jednu chybu za druhou, věřte nebo ne, chtěla bych se to naučit, ale co nejde normálním způsobem, jen málokdy jde násilím. Když jsem si psala z cizincem, naučila jsem se něco jiného a myslím, že díky tomu jsem se ve škole o hodně zlepšila, ale bylo by lepší kdybych odjela na pár dní třeba do té Anglie a mluvila bych, místo toho, abych si jen dopisovala. Tak doufejme, že se mi to jednou vyplní a já budu plynule mluvit většinu vět!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Vlajka

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
01. 04. 2010, 23:57


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Sabina
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

45.08%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.22%

V žádném případě
graf

23.34%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1941
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát