Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 19. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Hallo, sprechst du Englisch?

O letošních prázdninách jsem byl v Británii třikrát. Jednou s rodiči v Londýně a dvakrát sám, se zájezdem. Už dříve, kdy jsem mohl tuto zemi za kanálem La Manche poznat na vlastní oči, mě Británie oslovila. Nejvíce asi Londýn. I když za nejkrásnější město Evropy je považována Paříž, u mě na plné čáře vyhrává Londýn. Paříž je na mě až moc přepychová a výstavní. Kdežto Londýnmá jak bezpočet památek, takmi přijde i takový funkčnější než Paříž.
Ale to je mimo mísu. Mám tu psát o mých zahraničních kamarádech. Nejvíce jich mám zřejmě na Slovensku, ale to nepovažuji za zahraničí. Na těchto pobytech v zahraničí jsem poznal spoustu lidí. Jednak skvělé rodiny, které mě ubytovávaly, české studenty, kteří se mnou jeli, ale hlavně cizince, kteří se mnou chodívali do anglické školy. Italové, Němci, Rusové, Rakušané, Španělé, Francouzi, Belgičané, Holanďané, Poláci, Švýcaři a další a další.
Někdy, lépe řečeno často se stává, že něčemu nerozumíte. Není seza co stydět. A tak se zeptáte výše zmiňovaných cizinců, zdalipak nevědí, o čem lektor mluvil. Pak spolu začnete komunikovat, navzájem se učíte různé, často neslušené, fráze z vašeho mateřského jazyka a pak najednou všechno skončí, vy se vrátíte domů, ale na paíře máte napsaná jména vašich kamarádů a píšete si s nimi.
Jestli je toto k něčemu dobré? Ovšem že. Pochybuji, že někdo z vás umí tak dobře polsky, aby se s Polákem dorozuměl. Musíte tedy použít angličtinu.
Rozhodně chci do Británie jezdit každý rok, protože vím, že pokaždé poznám nové české i zahraniční přátele.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
19. 11. 2009, 15:10


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Michaela
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.45%

Spíše ano
graf

17.35%

Spíše ne
graf

14.25%

V žádném případě
graf

19.95%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1228
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát