Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 2. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

A je tu KONEC

Je silvestr. Poslední den tohoto ruku je tady. Ještě několik hodin a naše letopočtová ,,ručička´´ se opět posune. Rozhodl jsem se stručně shrnout tento rok.
Každoročně se v těchto dobách zamýšlím, jaké byly ty měsíce minulé. I letos jsem se nad tím zamyslel. Upřímně říkám, že se mi rok 2009 nezdál nikterak šťastný, alespoň tak soudím z pohledu čecha. Celým tím obdobím naším ,,spolujezdcem´´ byla ekonomická krize, která poznamenala životy mnoha nás.
Hned 1.ledna jsme se stali předsednickou zemí EU. Naší republiku obklopily plakáty s nápisem ,,Evropě to osladíme,,. Povedlo se slazení? No, odpovídat raději nebudu. Jen bych dodal spíše takovou malou vsuvku, která vypovídá o všem. Evropa a možná i my jsme si oddychli, když tuto funkci převzalo Švédsko.
U našeho souseda se měnila měna. Slovensko přešlo na Euro. My si prý máme ještě několik let počkat.
Je zima a Rusko kvůli sporu s Ukrajinou uzavírá plynové kohoutky. Naše země má zásoby plynu cca. na měsíc, poté by nastal velký problém. Naštěstí se tento problém poměrně rychle vyřeší.
Nespokojenost obyvatelstva utvrzuje rostoucí nezaměstnanost.
Jako ,,třešničkou na dortu´´ je demise Topolánkovi vlády a nástup vlády úřednické.
Upřímně řečeno, takový půlrok jsem ještě nezažil.

Na klidu rozhodně nepřidala ani úmrtí slavných osobností jako ve světě například smrt Michaela Jacksona, tak u nás Waldemara Matušky nebo Jana Kaplického.

Svět zaznamenává i velké zajímavosti. Barack Obama se stal prvním prezidentem Spojených státu amerických černé pleti. Usain Bolt v Berlíně dokázal, že hranice lidských možností jsou stále otevřené, když na Berlínských tratích dokázal zaběhnout famózní časy, kterými šokoval celý svět.
Mezi velké události České republiky patřila návštěva papeže Benedikta XVI nebo Baracka Obami

Politická vřava se táhla i druhou polovinou roku. Největším háčkem byla Lisabonská smlouva. Prezident jako odpůrce smlouvu k mému zármutku bohužel podepsal.

Mezinárodní rok astronomie pomalu i se Strašickou záhadou končí .Vánoce již jsou pryč a to je známka že nás čeká další ,,etapa´´.Jaký bude rok 2010? To asi nikdo neví. Já si hlavně přeji, aby nebyl horší než ten letošní. Do nového roku přeji mnoho štěstí vám všem.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jaký bude rok 2010 ?

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
31. 12. 2009, 20:13


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Jarmil
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát