Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Chraň si své osobní údaje

Pod pojmem osobní údaje jsi představím souhrn přesných a jednoznačných informací o každém z nás. Už brzy po narození je nám přiděleno rodné číslo, s kterého můžeme vyčíst přesné místo, datum narození a pohlaví. Bez tohoto identifikačního čísla by zdravotní pojišťovny nemohly vydávat svým klientům kartičky, městské úřady by   nevydaly občanské průkazy,cestovní pasy, dokonce i při  založení bankovního účtu je toto číslo pro banku nezbytně nutné. Né vždy je však nutné udávat rodné číslo, mnohdy stačí pouze naše jméno , příjmení a datum narození!

     Osobní údaje jsou informace, které vypovídají o našem soukromí, o naší osobě, zálibách nebo majetku či zdraví. A proto ochrana našich osobních údajů je klíčem k našemu soukromí. Při odcizení či ztrátě mohou prozradit často více, něž by jsme si přáli. Dokonce když se dostanou naše údaje do nepravých rukou, můžou  se za nás vydávat i jiná osoba tzv: ,, krádež identity “. Abychom jsme tomuto předešli neměli bychom nosit všechny své doklady pohromadě! Hodně mužů nosí své peněženky v zadních kapsách u kalhot, ženy v kabelkách což je snadná ,, kořist “ pro  zloděje  Na místech kde je hodně lidí, jako například metru, tramvají,  ale i obchodních centrech či nástupištích  je třeba být velmi obezřetný.

      Neměli  bychom půjčovat  své občanské průkazy, kartičky zdravotní pojišťovny nebo jiné legitimace svým kamarádům ani známým. Také  piny našich ,,tučných studentských kont“  by  měly zůstat utajeny pouze v našich hlavách. V okamžiku, kdy dojde  k odcizení kreditní karty,   je nutné zablokovat platební konto, abychom předešli k ,,vybílení“ našeho konta.

         V případě krádeže nebo straty dokladů , je naší povinností nahlásit zmizelé doklady na obecní úřad  a nechat jsi vystavit potvrzení o ukradených dokladech.                                                   

A jak  se říká ,, Příležitost dělá zloděje“ musíme předvídat a být obezřetný!

Anna Rafajová, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
20. 01. 2010, 16:14


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Marek
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.56%

Spíše ne
graf

15.18%

V žádném případě
graf

23.94%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3024
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát