Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vencouver se blíží

Už zanedlouho vypukne jedna velká pro sportovního fanouška nezapomenutelná událost. Zimní olympijské hry Vencouver 2010.Již za několik dní se Kanada stane terčem všech fanoušků zimních sportů.
Všechny možné státy v těchto dnech dolaďují poslední detaily svých olympijských výprav, které se v Kanadském Vencouveru představí. Nejsou to však jen olympijské výbory států, které se mají co činit. Jejím také pořadatelská země Kanada. Reálně si dovedu představit jaká to musí být starost, aby všechna střediska byla perfektně připravena k provozu a vůbec aby celá infrastruktura v dějišti byla vybudována. Nejsou to přeci jen sportovci, kdo přijedou, ale také desetitisíce ba statisíce jiných občanů svých zemí, kteří přijedou podpořit své naděje.

 
Nyní stát javorového listu hlásí, že se potýká s nedostatkem sněhu. Dole ve městě prší, na vrcholech hor sněží, ale v lyžařských areálech sněhu příliš není. Kanada je však připravena i na tento problém a v případě nedostatku sněhu, použije speciální techniku, která sníh dopraví na určená místa. Já a nejspíš i ostatní doufám, že problémů při této sportovní slavnosti bude co nejméně.

Naše výprava čítá asi 93 sportovců, což je nejvíce v historii. Medailové ambice jsou jistě namístě. Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková na 5 km. A král Tour de Ski Lukáš Bauer na 15km. jsou téměř neporazitelní.

Nejsou to však jen oni, kdo má šanci vlastnit cenný kov z Vencouveru.Můžou jimi být i ostatní. Skvělá slalomářka Šárka Záhrobská, Skikrosař Tomáš Kraus nebo i hokejová reprezentace. Překvapit však může každý.Rozhodně to budou jedny z nejzajímavějších dnů v tomto roce a to hlavně pro sportovní svět.

Zimní olympijské hry začnou přesně za 12 dní.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Logo
Kliknutím zvětšit
Martina Sáblíková
Kliknutím zvětšit
Lukáš Bauer

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
31. 01. 2010, 18:00


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát