Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 2. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

To, že mě máš na facebooku mezi přáteli neznamená, že jsi můj přítel!

Jak už dolehlo asi ke všem, sociální síť facebook doopravdy hýbe světem. Nevím sice přesně, kolik je na ní registrováno celkově uživatelů, ani Čechů, ale vsadím se o jedno – každý den se stoprocentně někdo přidává. Já, jako běžný a spokojený uživatel musím říct, že jsem neskonale vděčná člověku, který facebook vymyslel. Vím tak, co se děje, hromadí se tam informace, které mě opravdu zajímají a není to jako televize, kde je tak jedna pro mě zajímavá zpráva za týden.

Odpůrci toho serveru vždycky říkají, že je to ztráta soukromí – neřekla bych. Uvědomte si, že na facebook nahráváte fotky a sdílíte informace pouze jaké chcete a s kým chcete. Tudíž pokud nechci, aby si moje vzdechy a soukromé stesky četl věčně podlézavý spolužák, jednoduše si ho mezi přátele nepřidám a je to. Problém vyřešen.

Samozřejmě, než nějakou informaci vypustím do světa, musím si rozmyslet, jestli je každý oprávněn jí číst a zdali by nikoho nepobouřila. Pokud ano, jsou dvě možnosti, buď ji sepíšu velice mírně a jen ve zkratkách nebo náznacích anebo ji tam jednoduše nepřidám vůbec a vyřídím si to s dotyčným, ke kterému informace směřovala, osobně.

Jak byste asi z mého článku mohli soudit, mám na facebooku zřejmě jen několik přátel a to těch, kteří za to doopravdy stojí a mohou vědět o mně vše, co se rozhodnu publikovat. Není to ovšem pravda. Jako přátele mám potvrzené i několik lidí, které třeba vůbec neznám, ale víme navzájem o svojí existenci, tak jsme se přiklikli. Zároveň tam mám ale pár osob, o kterých sice vím, že jsou třeba z prostředí muzikálu, ale nikdy jsem o nich neslyšela. Je pak dech beroucí, když mi napíšou a já zjišťuji, že o nich nevím vůbec nic, ale oni mě mají prokouklou skrz na skrz. To ovšem není zásluha facebooku, ale něčeho jiného. Buď mých kamarádů, se kterými se daná osoba zná anebo třeba dalšího serveru, který využívám a píšu tak téměř všechno – blog.cz. Ale o tom tenhle článek nemá pojednávat.

Ovšem zaráží mě, když si mě do přátel přidá někdo ze školy, občas si tam s ním napíšu, ale když se pak potkáme v jídelně nebo na chodbě, tak nepozdraví za živý svět. Tak co to je pak za smysl, přidávat si mě do přátel? Z toho jasně plyne, že kamarádi se dělí a vždycky už budou dělit na dvě skupiny – na lidi, kteří jsou mými „přáteli“ na facebooku a na lidi, kteří jsou mými nejbližšími v mém srdci. 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Facebook

Nikola Sedloňová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
06. 03. 2010, 16:37


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Jarmil
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.34%

Spíše ano
graf

17.77%

Spíše ne
graf

15.24%

V žádném případě
graf

23.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2769
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát