Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 16. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Jaro, čas zamilovaných?

  Zima, zima - takto by se dal okomentovat začátek roku 2010. Všichni jsme se třásli pod zimními bundami ještě do nedávna. Čepice, rukavice a šála občas vyjímkou nebyly. Na silnících spoustu dopravních nehod. Pod koňskými kopyty praskal led a klouzalo to i nám lidem. Kolikrát jsem viděla spoustu lidí válet se po zemi, odpočívali? No to sotva, zima byla zlá a táhla se jako nekonečná přímka.

Stále meterologové slibovali oteplení, až z nich vylezlo, že zima bude přetrvávat až do konce března. V tu chvíli jsem si chtěla vytrhat všechny vlasy, které se mi ježily jako kočce kožich. Neuvěřitelně jsem se těšila na to jaro a oni oznámí takovou smutnou zprávu.

  Navíc jsem v zimě přišla o několik přátel. Doufala jsem, že nástupem nového období přijde i trochu štěstí a radosti. Ne, zima si s námi prostě chtěla pohrát. Zřejmě si to někteří, ale užívali. Například, když jsem šla do školy a najednou rána, za krkem mám hromadu sněhu, kterou hodili děti z prvního stupně. ,,Grrr!" byla jsem naštvaná, že sníh ještě neroztál, krk mě studil a byla mi neuvěřitelná zima.

Teď už se ovšem raduji, konečně vysvitlo sluníčko, tím se rozzářil můj úsměv, který mohu rozdávat za každý roh. Koním, autům ani lidem to neuklouže. Už se nemusím bát, že pojedu až ke školním dveřím jinak než po nohou. Nebe venku září všemi jarními barvami a já se mohu veselit z cvaknutí svého mobilního fotoaparátu.

    Bude mi radostí divat se jak příroda ožívá ve všech směrech. Stromy začnou kvést a o kytkách ani nemluvě. Ano, už cítím tu vůni Fialek, Sedmikrásek a všelijakých pachů přírody. To zase budu ječet až uvidím všude lést pavouky, kteří se přes zimu nejspíše schovávali ve všech koutech baráků. Budu se ohánět po mouchách, které budou neustále otravovat svým bzučením a lechtáním. 

Schodím kabát a vezmu si sukni. Budu sledovat jak se lidé mají rádi. Nebo jak si vyměňují polibky pod rozkvetlou třesní. Jak se říká, jaro, čas zamilovaných. O Květnu se ani nezmiňuji - to teprve bude čas zamilovaných. Nejen lidí, ale i zvířat. Je to krásné pozorovat jak vše ožívá. Pohled na přírodu je nezaměnitelný. 

Konečně se projevilo, že jaro nastalo. Konečně je, alespoň těch dvacet stupňů. Konečně jsem zase šťastná, že můžu skotačit venku, aniž by mi byla zima a já nemohla hýbat zmrzlými prsty. Jaro je prostě nejkrásnější roční období.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
jaro
Kliknutím zvětšit
Jaro je tu...
Kliknutím zvětšit
a zamilovaných přibývá

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
25. 03. 2010, 20:12


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adolf
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát