Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 6. prosince 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Mám facebook, tedy jsem

Všichni ti, co nežijí v jeskyni, ho znají nebo o něm už alespoň slyšeli. A kdo ne, má u mě imaginární lízátko za to, že se úspěšně drží v normálním světě a nenechá se strhnout pokroky na poli internetových domén... Řeč je samozřejmě o facebooku.

Kdysi dávno, ,,tenkrát v pravěku" když ještě všichni měli doma pevnou linku, někdo vyrukoval s mobilním telefonem v podobě obrovského ,,pádla s anténkou." Přišel převrat a najednou měl tuto vymoženost každý. Jenže ouha! Brzy to náročné společnosti bylo málo a tak počínaje polyfonními melodiemi, přes jakési ,,blů tůt" a konče zabudovaným MP3 přehrávačem, docházelo k jedné inovaci za druhou. Určitě nepřeháním, když řeknu, že tak 98 % z vás tohle a mnohem víc ve svém mobilu má. A jestli se pletu, máte u mě imaginární lízátko... A tak je to se vším. Pračka už není dobrou pračkou, pokud svého majitele neupozorní, že už dokončila svou práci, televize musí být placatá, aby si zasloužila být součástí obýváku.

Není tedy divu, že i co se týče internetových serverů sloužících ke komunikaci mezi lidmi, dochází neustále ke změnám, které je posunují na vyšší úroveň. A tak tu vedle stránky lide.cz, která je dnes místem shromažďování především rádoby dospělých holčiček s našpulenou pusou a s údaji vyplněnými stylem psaní ve smyslu: ,,UpE mOcZ WáS wŠeTsKhY LoFáNkHuJu!!!" máme i libimseti.cz oblíbené především u ,,šampónků" a samozřejmě musím zmínit i ICQ. Na to, abych dokázala sepsat všechny bych potřebovala minimálně pár hodin. Schválně kdo z vás je vyjmenuje nejdřív. Vítěz má u mě imaginární lízátko...

Facebook je ale jiný. Vyrukoval se svými revolučními aplikacemi, celý svět mu padá k nohám a prahne po něm jako po životně důležité vodě. No uznejte sami. Co byste dělali bez testu s názvem: ,,Jak velkej debil seš" či ,,Na kolik procent jsi barbie?" A představte si, že tu je i nespočetné množství her jako například Farmille, kde pěstujete zeleninu na své virtuální farmě. Vsaďte se, že to málo co této ,,držkoknize" ještě chybí, brzy dožene. A pokud ne, máte u mě imaginární lízátko... Není tedy překvapením, že je tak snadné vybudovat si na této stránce závislost.

Občas se nestačím divit tomu, kolik nových lidí se na ten ,,božský výmysl" zase zaregistrovalo. Zdá se, že kdo není na facebooku, jako by nebyl. A přitom je jen jedním serverem ze sta.

A teď mě omluvte, musím si přečíst výsledek dalšího testu.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Horníková, OA Slaný, 4. ročník
26. 10. 2009, 18:32


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 10. Čtenáři celkem udělili: 39 bodů. Průměrný počet bodů: 3.9

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

princezna - 12. 11. 2009, 17:38:30
To zase ne
To zas ne, náhodou je to fakt dobrý :D Nebo alespoň mně se to líbí :-)

Kačule - 02. 11. 2009, 17:13:16
:D
Mám. :D Je to fejeton, ten by měl mít nějak zajímavý konec. Proto jsem to celý napsala v tom smyslu, že tyhle mánie nechápu, což je naprostá pravda. Ale nikde jsem tam neřekla, že ta mánie nepostihla i mě. To se mělo ukázat právě až v poslední větě, kde jsem se vlastně přiznala, že mám taky facebook. :D Já vím, ten můj záměr nevyšel. Nejsem moc dobrá na fejetony, neumím psát zrovna moc vtipně a už vůbec ne s překvapivým koncem. :D Takže je to vlastně takovej fejeton nefejeton.

princezna - 01. 11. 2009, 17:27:31
:oD
A Ty nemáš ICQ? Jinak je to fakt super napsaný :oD Já se vážně bavila :oD

Dnes má svátek Mikuláš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.39%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.82%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2918
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát