Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 30. listopadu 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Prasečí chřipka útočí.

Je to je již více než půl roku co jsme se seznámili s pojmem prasečí chřipka, již mnoho věcí se od té doby událo a proto bych chtěl tuto situaci okomentovat.

Konce dubna k nám ,,doletěly´´ první zprávy o jakési prasečí chřipce. V prvních dnech jsem se o tuto problematiku nezajímal. Až v první dnech května jsem zpozorněl. Virus H1N1 se začal nekontrolovatelně šířit do všech států světa. Každým dnem přibývaly stovky ba tisíce nakažených. Již v tu dobu jsem vycítil, že se bude jednat o velký globální a těžko řešitelný problém s kterým se populace bude hůře vyrovnávat.

Denně jsem pozoroval statistiku nakažených a také obětí. Týden co týden tento počet rostl numerickou řadou. Čekal jsem kdy se u nás objeví první případ, který bude lékařky potvrzen. Stalo se tak 25. května.

Přes léto přicházeli další zprávy o obětech tohoto zákeřného viru. Počet států s oběťmi narůstal.

V České republice dlouho nikdo chřipce nepodlehl. Až když se počet nakažených v naší zemi vyšplhal nad tři sta(což se stalo v říjnu), byla ohlášena první oběť.

Ani vyspělé lékařské péči v rozvinutých státech se nedaří zastavit tuto nákazu, která se postupně mění v pandemii.

Po půl roce již drtivá většina hlásí potvrzení viru. Myslím si, že stojíme na jakém si prahu, který brzy překročíme. Nevidím do budoucnosti, ale mám tušení, že chřipka se dotkne poloviny né-li většiny obyvatelstva .

Na Ukrajině jsou v posledních dnech hlášeny stovky tisíc nakažených. V celosvětovém měřítku se dostáváme daleko za hranice miliónu. Vlna se zvětšuje a zanechává za sebou již tisíce mrtvých.

Kde se stala chyba? Copak není svět natolik vyspělí, aby se nedokázal účinně bránit? Proč špičková lékařská péče nefunguje? Ani na jednu z těchto otázek nedokážu přesně odpovědět. Za spůsobilou řetězovou reakci si myslím, že může místo nákazy Mexiko. Z této země se rozšířila do USA a na tom stojí kámen úrazu. Poté již nebylo těžké dostat tuto nemoc do ostatních kontinentů, kde se dnes nezadržitelně šíří. Před někokolika hodinami přišla zpráva ze Slovenska o prvním úmrtí.

Podle mého úsudku soudím, že přichází doba, která bude sice zlá, ale lidstvo se s ní vypořádá. Výhra na tímto problémem je i mým přáním, které doufám, že se mi splní.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
původci nákazy.
Kliknutím zvětšit
virus
Kliknutím zvětšit
ochrana
Kliknutím zvětšit
Očkování proti prasečí chřipce.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
06. 11. 2009, 22:38


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 28 bodů. Průměrný počet bodů: 4.67

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

alty1 - 24. 12. 2009, 14:27:31
díky holky

anca - 11. 12. 2009, 20:18:08
tak to s tebou bětko souhlasím

Betka.Dyckova - 09. 11. 2009, 16:44:48
Tak tohle Davide nemá chybu...

Dnes má svátek Ondřej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.38%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.80%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2916
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát