Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 23. září 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Převlékání kabátů

Letošní 20. výročí Sametové revoluce přimělo spoustu novinářů, fotografů, umělců a politiků komentovat události devětaosmdesátého roku. Nejeden z nich přitom narazil na nemorální převlékání kabátů.

     Moje otázka zní: Proč nemorální? Ve svém okolí neznám ani jednu osobu (tím méně osobnost), která by v průběhu listopadu nevyměnila kabát. Osoby movitějšího ženského pohlaví jich dokonce vlastní několik a převlékají je i několikrát denně. V jednom jdou ráno do zaměstnání, v jiném odpoledne nakupovat a třetí si berou večer do divadla.

     Listopadové počasí je nevyzpytatelné a změny v oblečení doslova vyžaduje. Jednou je slunečný den a hodí se lehké paleto. Tělu v něm pěkně vyniknou křivky, dá se i rozepnout. Podruhé prší, musíme své názory (pardon, to je překlep), musíme své tělo zabalit do nepromokavého pláště, aby ani kapička vody nepronikla ke kůži. Tu přituhne a přijdou k duhu teplé nadýchané kožichy. Čím dražší, tím lepší, leckdy i teplejší... místečko (tohle slovo pak vymažu).

     Z těchto faktů vyplývá jasný závěr. Kabáty měnit je nutné, zdraví prospěšné. Dokážete si snad představit, že si počátkem října obléknete kožíšek a na Apríla ho svléknete? Vidíte! Proč tedy musíme kritizovat výměnu kabátů stranických? Vždyť i v politice prší, mrzne, až praští, mlží se (ach, ty překlepy), je mlhavo, občas něco zapadá na dlouhou dobu sněhem a vyhrabou to až dobré duše z jiné politické strany. Kabáty tedy měňme, stud není namístě!

     Závěrem bych vás ráda vyzvala k volbě nové znělky pro listopadové události. Žádné zvonění klíči, ať žije šustění převlékaných kabátů! Nejlépe sametových.

Zuzana Kulichová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
15. 11. 2009, 16:52


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Berta
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.26%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.13%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2855
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát