Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 6. prosince 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Velké zklamání ještě jednou.

Již je to přes dva týdny co jsem zde psal do tématu Politika a já práci Velké zklamání. Psal jsem zde o tom, že nesouhlasím s Lisabonskou smlouvou, kterou k mému zklamání tentýž den podepsal prezident Václav Klaus. Zároveň jsem doplnil to, že podobný názor mám i na celou Evropskou unii.Tím má práce skončila.


Za tři dny se ve stejném tématu objevil článek narážející na práci mojí. Nejmenovaný autor sice mé jméno neuvedl, ale po přečtení mi bylo zřejmé, že jeho práce je proti mně přímo směřovaná.

Bylo mě zde jak si vyčteno, že nesouhlasím s Lisabonskou smlouvou a zároveň o ní nic nevím. Stejné to bylo i k názoru EU.


Již v mé práci jsem napsal , že se touto problematikou dlouhodoběji zabývám. Nepokládal jsem za důležité zveřejňovat zde mé znalosti o smlouvě, stejně tak i v případě EU, ale nyní jsem se rozhodl uvést věc na pravou míru a stručně zde říci proč mám takový názor.

V roce 2004 jsme vstoupili do Evropské unie. V tu dobu dostala Česká republika právo čerpat ze strukturálních fondů. Tehdy jsem to považoval za velkou výhodu. Náš stát však nevyužil ani jednu pětinu financí. Došel jsem k názoru že naše země více ztrácí než získává. EU postupně uděluje povinnosti, které mi musíme plnit. Zdá se mi že naše země ztrácí svobodu sama se rozhodovat.
V roce 2007 byla vytvořena Lisabonská smlouva. K ratifikaci jen scházely podpisy všech členských zemí. Po posledním podpisu našeho prezidenta se tak stalo.


Nastanou nové změny. Například v Evropské radě. Jen několik silných států bude moci zamítat a rozhodovat o projednávaných událostech, což si myslím, že není spravedlivé. Zároveň tuším že náš stát bude spíše na straně těch slabších a tím budeme možná ,,biti´´. Vše se však ukáže časem.

Myslím si, že nepatřím k těm, kteří se nechají stáhnout lidmi výše postavenými. Vždy se snažím udělat si o dané věci svůj obrázek a názor na danou problematiku bez ohledu na to co jiní říkají nebo papouškují.Z toho důvodu zde říkám názory, které možná jdou mnohým proti srsti, ale nemyslím si,že by to byl důvod k tomu, aby jsme si je vzájemně brali. Názory jsou tu přece k tomu, abychom řekli své myšlenky.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
16. 11. 2009, 20:38


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 40 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

satanek - 17. 11. 2009, 12:16:11
Můj článek nenarážel na tvůj,ale pouze jsem chtěl poukázat na to jak se lidé nechají lehce zmanipulovat.Ty jsi jeden z mála co si o tom udělal svůj vlastní obrázek,názor a něco si zjistil.Ale já mluvil spíše o lidech kteří něco,někde slyšeli a potom to vydávají za své.Jak si již napsal zde píšeme své názory.Ty jsi napsal svůj a já taky svůj.Nerad bych,aby se tady z toho stalo bitevní pole.Pokud se tě to nějak dotklo tak se omlouvám. JČ

Dnes má svátek Mikuláš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.39%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.82%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2918
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát