Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Prasečí chřipky se nebojím, vepřové totiž nejím.

Takto okomentovala nynější dění ve světě neslavně slavná Paris Hilton. Já se teď prasečí chřipky taky nebojím, i když vím, že to, jestli jím nebo nejím vepřové, je úplně jedno.
    Tuším, že informace o pandemii k nám doputovaly kolem dubna. „Z Mexika se šíří virus, který nás všechny pozabíjí!“ nebo „Celosvětová hrozba: prasečí chřipka“ hlásala média. Každý novinář toho chtěl zjistit co nejvíc, pak si informace trošku přifouknout, aby to bylo zajímavější, a aby se jeho článek otiskl na první stránce. Tímto způsobem se do podvědomí občanů dostala zpráva, že jediné, co nás teď ohrožuje je virus z Mexika a ostatní ustupuje stranou. Že všechny dosavadní globální problémy se odsouvají na druhou kolej a prim teď hraje dokola omílaná prasečí chřipka.
    Kolik lidí v Česku zemře za rok na rakovinu? Stovky a tisíce. A kolik už od dubna zemřelo na prasečí chřipku? Tuším, že tři. Jsou přece daleko horší nemoci s daleko horším průběhem, než nějaká zhoršená chřipka.
    Jednoho dne umístil nyní už bývalý reportér televize Nova, Jiří Dlabaja, na internet video, na kterém s kolegy chrochtá a dělá si tak legraci z prasečí chřipky. Všeho se samozřejmě chytl v Česku velmi oblíbený bulvár, situaci, jak je v jeho zvyku, nafoukl a možná hlavně kvůli tomu dostal Dlabaja od Novy vyhazov.
    Uzavřel bych to tak, že každá nemoc nás ohrožuje, některá více a některá méně. A prasečí chřipku bych zařadil do kategorie těch nemocí, které nás ohrožují méně. Vždyť leckdo ani neví, že ji má, týden leží doma a vyléčí se. Bohužel pacient se sníženou imunitou takové štěstí nemá a zemře. Ale taková možnost je u každé nemoci.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
.

Vojtěch Kašpar, Gymnázium Slaný, 9. ročník
20. 11. 2009, 17:12


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát