Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 25. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

VIDEO: Fotbalisté Rakovníka překvapili mužstvo Českého Brodu ofenzívou a zaslouženě vyhráli

foto
Rakovnický Majer touto hlavičkou ještě gól nedal, ale o pět minut později už se radoval z vedení 2:1. Foto Sláva Pilík

SK Rakovník - Český Brod 3:1 (1:1)

Ve 27. kole divizní soutěže v kopané hostil SK Rakovník na svém hřišti Český Brod. Domácí ještě nemají jistotu záchrany soutěže, a tak se netajili přáním získat v domácím prostředí všechny tři body. Od začátku zápasu měli více ze hry a již v 5. minutě napřáhl z otočky Mžourek a brankář hostí se musel hodně natahovat. Z následného rohu Rakovničtí měli blízko k dobré střele, ale hostující obrana zůstala pevná.

Zasloužené vedení domácích přišlo až ve 24. minutě. Na půlicí čáře dostal do běhu míč Kešner, neměl komu přihrát, a tak se řítil přímo na českobrodskou branku. Na hranici velkého vápna napřáhl a patrně klasickým bodlem falšovanou střelou dostal Rakovník do vedení. Hosté ale nejsou nadarmo v popředí divizní tabulky. O pět minut později využili okének v záloze domácích, podnikli rychlý protiútok a z druhé vlny nabíhající Štefančík vyrovnal. Rakovničtí měli ještě dobrou šanci po patičce Mrázka a střele z hranice vápna, ale brankář hostí střelu vyrazil na břevno a míč se těsně před brankovou čarou odrazil zpět do hřiště.

Ve druhém poločase to byli znovu domácí, kdo měli větší hlad po vítězství. Měli několik příležitostí jak ze standardních příležitostí, tak z odvážných průniků českobrodskou obranou. V 52. minutě si dobře naběhl na dlouhý centr Klasny útočník Majer a přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči nedal hostujícímu brankář šanci - 2:1. Jak se ukázalo, byla to vítězná trefa zápasu, domácí hráče uklidnila a v 70. minutě vítězství pečetil odvážným průnikem mezi obranu po několika narážečkách domácích útočníků průbojný Isteník. Na jeho prudkou bombu z deseti metrů totiž brankář Českého Brodu znovu nedosáhl.

Domácí si tak zaslouženě odnesli vítězství a jsou na velmi dobré cestě k zajištění divizní příslušnosti i pro další sezonu. Dobrý zápas sledovalo za příjemného počasí 201 platících diváků.

Sláva Pilík
02. 06. 2009, 08:45


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 3.25

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Adriana
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.15%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.28%

V žádném případě
graf

23.85%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3103
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát