Dnes je čtvrtek 9. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

foto
Rozehrávku rakovnického Razíma sleduje českolipský Novotný (v bílém). Foto Sláva Pilík

SK Rakovník - Arsenal Česká Lípa 0:1 (0.0)

V posledním divizním utkání před vlastními diváky přivítal SK Rakovník vedoucí mužstvo celé soutěže z České Lípy. Klub se slavným fotbalovým názvem Arsenal neměl ještě postup z divize jistý a zcela jistě plánoval, že z Rakovníka odveze všechny tři body. K tomu mu měli dopomoci také asi tři desítky hlučných fans, kteří hnali své hráče pod ranami bubnů na zteč. Domácí ale hráli zcela bez respektu a po úvodní mírné šanci hostů brzy zahrozili oni. Mžourek ale z hranice malého vápna téměř osamocen nepřesně míč trefil a ten šťastně skončil v rukou brankáře Meiera. Rakovničtí měli v prvním poločase více šancí, hosté ale v útočných snahách nepolevovali a vyznačovali se velmi dobrou fotbalovou kvalitou. Nakonec ale měli největší šanci poločasu znovu Rakovničtí. Po faulu na Klasnu se k trestnému kopu rozběhl Kešner, jeho střela byla ve vápně ještě tečovaná, jenže výborný Meier stačil míč točící se k jeho tyči vytěsnit na roh.

Také druhý poločas začal velkým skandováním a ranami na bubny českolipských fanoušků, kteří podobným způsobem otevřeli utkání. Brzy měli hosté šanci, ale hlavička šla vysoko nad branku. Domácí v druhé půli stále působili dobře, hostům se herně zcela vyrovnali a mnohý divák mohl přemýšlet, proč jsou až na jedenácté příčce. Tak vyložené šance jako v první půli už nepřišly, zahrozil jen rakovnický Majer, ale jeho téměř jmenovec Meier v brance míč s bravurou kryl. Po dalším centru Rakovníka stáhl z výšky balón, rychle vykopl na nabíhající spoluhráče a zrodil se bleskurychlý útok České Lípy a branka. Domácí při zpracování chybovali a umístěná střela Půlpána přes obránce se obtočila kolem padajícího Šímy k tyči rakovnické branky. Hosté vedli 0:1, tři desítky fanoušků v modrém na tribuně řádilo a domácím se již nepodařilo vyrovnat. Poslední příležitost měli z trestného kopu, ale Isteník jen bolestivě nastřelil jednoho z hráčů ve zdi. Poté rozhodčí Čížek ukončil zápas a hosté se vítězstvím velice přiblížili postupu do vyšší soutěže.

Branka: Půlpán (ČL). Rozhodčí: Čížek - Chládek, Hrubeš.

Základní sestavy obou týmů:

Rakovník: Šíma - Krejčí, Klasna, Kešner, Razím, Mžourek, Fojtík, Vaidiš, Mrázek, Isteník, Majer.

Česká Lípa: Meier - Opočenský, Štálík, Podolský, Silný, Holeček, Věchet, Vrabec, Půlpán, Obajdin, Novotný.