Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 9. května 2024 Přesný čas: 00:00:00

foto

SK Rakovník - SK Toužim 3:2 (1:0)

Konečný výsledek zápasu jakoby tomu, kdo v ochozech při utkání nebyl, napovídá, že šlo o veliké drama. Opak byl ale pravdou. Kdyby Rakovničtí vedli po první půli o čtyři branky, nikdo by se nemusel divit. V neproměňování velkých šancí pokračovali domácí i ve druhé půli a nakonec se po krásné střele toužimského Hotěka mohli, ovšem o něco méně času než by bylo správné, bát o výsledek.

Hosté začali utkání snaživě, ale s přibývajícími minutami bylo každému zřejmé, že jejich kvalita neodpovídá kvalitě domácího týmu. Ten získával stále větší převahu a v toužimské nejisté obraně si vytvářel hodně výborných situací ke vstřelení gólu. Ovšem jak v 6. minutě Kešner, tak další hráči nemířili přesně. Na konci první půlhodiny měl další výbornou příležitost Majer, ale branku zblízka znovu minul. Pak se o trefu do černého pokusil Mžourek, když šel sám na opuštěného brankáře, ale pro toho slabá střela problémem nebyla. Rakovničtí dali branku až ve 38. minutě, a to z penalty nařízené za sražení Kešnera. S jistotou ji proměnil Razím. Sám exekutor pokutového kopu vybídl k dalšímu skórování Kešnera o minutu později, ale ten nastřelil jen toužimského brankáře Bronce. Chvíli před koncem měl další čanci Majer, ale také nedal. Vyrovnání stavu pak v poslední minutě odvrátil rakovnický Kukla, který výbornou střelu Hotěka pod břevno vyrazil.

Rakovničtí pokračovali ve „vraždění neviňátek“, ale bez krve v podobě většího počtu gólů, i po přestávce. Domácí se sice rychle trefili podruhé hlavičkou Kučery a o sedm minut později z nepřímého kopu za nesprávnou malou domů Toužimi dokonce potřetí (Isteník), ale pak jim obětavě bránící hosté již moc nedovolili. Rakovničtí do nich svými útoky bušili jako o život, ovšem debakl se nekonal. To proto, že nejdříve z nenápadného centru se na malém vápně proti nejistému Kuklovi prosadil toužimský Nezval a bylo to 3:1. V 68. minutě navíc přišel nádherný gól toužimského kanonýra Hotěka. Neuvěřitelně tvrdou a přesnou střelou přímo do šibenice z více než 30 metrů si tento hráč snad chtěl říci o aspiraci na gól roku a rakovnický Kukla i diváci na stadionu jen mohli zírat. Hosté tak snížili na jedinou branku, snažili se dokonce vyrovnat, ale v závěrečných minutách domácí ukázali svou kvalitu a do ohrožení své branky už je nepustili. Rakovník se vítězstvím velmi přiblížil k záchraně v divizní soutěži.