Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Vychovávejme své tělo...

Donedávna jsem vždy s klidem přiznala, že sportování mi nejde. A byla to plná pravda. Ani jsem se za to moc nestyděla, brala jsem to tak, že v tomhle ohledu mi nebylo naděleno. Fyzicky vydržím leccos (už jenom proto, že je to spíše o psychice) – třeba kliky v ledové řece pět minut po probuzení v sedm ráno beru za „nejpeckovější akci“ a co teprve puťák s tou těžkou krosnou? Nejkrásnější část prázdnin!

Ale skutečnost, že při jedné hodině tělesné výchovy jsem si byla schopná pořádně nakopnout oba dva palce a udělat si kolenem málem monokl mi přijde už trošku zneklidňující. A to nepočítám, že jsem přišla na to, že ani nedám ruce na zem s nataženými nohami, což je ještě horší a celkově v gymnastice i atletice podávám ty nejhorší výkony.

A tak se trošku ptám sama sebe, zda je tohle v pořádku. Možná by to chtělo cvičit i jinak, než „posilováním“ prstů, když si píšu svými všemi deseti a „vzpíráním“ kytary.

Člověk si řekne: „Zapřu se. Budu cvičit.“ Ale přijdete unavení ze školy, shodíte tašku, pádíte na kroužek, nebo jdete ven s kamarády, uděláte úkoly, se vším jste hotoví tak okolo páté. A myšlenky na cvičení s pocitem hanby odsuneme stranou, protože jsme unavení. A řešení se silně štítíme – to už je podstata většiny z nás. V létě s nadšením jdeme na plovárnu, na výlet pěšky, nebo na kole. Ale normální cvičení a udržování fyzické kondice? A ještě k tomu v zimě?! No, tak to tedy ani náhodou! řekne si v duchu spousta lidí.

No… a sami vidíte, jak na tom jsem. Umím o tom leda tak nějak psát…

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
"A ani mičudu nenakopneš!" tvrdí manželky svým mužům. Až se vdám bude to u nás asi naopak.

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
23. 01. 2010, 13:29


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát