Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ne ve všech českých domácnostech je to stejné...

Taková normální rodinka - začala zimní olympiáda, a tak se přiostřují situace v běžných českých domácnostech. Manžel zasedne k televizi v bílém nátělníku a vysokých ponožkách, na pupek si položí lahváče a v blízkosti má i nějaký ten žvanec pro případ, že by jej zmohl hlad. Manželka nevrle chodí po bytě a marně se dožaduje svého pořadu o vaření či oblíbeného seriálu. Nic nemá přednost před sportem. Žena se tedy odebírá do kuchyně a bez většího naléhání se vzdá svého nároku na televizní zábavu. V lepším případě se beze slova sebere a odchází k sousedce, která už pořad poklidně sleduje.

 

I přesto, že bych toto měla, jakožto budoucí manželka, vnímat jako bezpráví a omezování našich svobod, musím se smát. Možná pochopíte, když vám popíši situaci u nás doma.

 

Začala zimní olympiáda. Matka s dcerou se pohodlně usadí v obýváku před velkou plazmou, donesou si čaj, nějaké ty brambůrky a zapínají televizi. Automaticky a bez zaváhání najdou sportovní kanál a spokojeně pozorují zimní klání. Neustále mají tendenci sportovce podporovat, pobízet a hecovat, jako by je snad mohli slyšet, nadávají komentátorovi, který již několikrát zakřikl slibně rozehranou hru a při povedených výkonech vyskakují z křesel a jednohlasně jásají.

 

K večeru přichází domů manžel. Jeho nevrlý výraz mluví jasně. Doplní jej slovy :

  „Ale to nemůžete myslet vážně!“ Pročež jedinou odpovědí mu je náš nesouhlasný pohled,

který se v mžiku odvrací zpět k obrazovce. Následuje radostný výkřik.

  „Pakošky, to není normální!“ konstatuje a bez dalších komentářů si jde sám dělat večeři. Jako by tušil, že od nás se ničeho nedočká. S nástupem půl sedmé je ovšem nekompromisní, půjde mu Ulice a následně zprávy… TOHLE není normální!

Po dlouhých dohadech si otec dosáhne svého a my se klidíme do ústraní. Televize v mém pokojíku je sice asi tak čtvrtinová a puk nelze přímo identifikovat, nicméně lepší něco, než nic. Když je nebohý otec obeznámen, že večerní pořad sledovat nebude, otráven a se spoustou komentářů odchází spát.

 

Ano, i tak to může v českých domácnostech probíhat. Ačkoliv jsme si já a aktivní sport příliš osobně neporozuměli, zdědila jsem po matce touhu fandit. Jistá část otcových genů však hraje drobnou roli, a tak má touha po sportovních klání není tak silná, jako matčina. Ta dovede sledovat snad všechno, počínaje olympiádami a konče kdesi u vodního póla.

 

Následující dny tedy bude v naší rodině panovat neklid, zápolení o televizi, ale také sportovní atmosféra a spousta fandění. Držte nám tedy palce, ať toto významné období opět zvládneme v klidu a bez větších  problémů.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
13. 02. 2010, 12:34


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 4.17

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát