Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Žiju sportem.

Je to již dávno, co se do mé duše ,,vrylo´´ soci nepopsatelné. Pořádně nevím, kdy to začalo. Mé myšlenky se začaly zvolna shlukovat do jednoho směru. Míč, puk, stadión, tým. To vše jsem začal vnímat jako něco pro člověka dobrého, něco co mi vždy pomůže. Byl to sport. Můj zatím věčný ,,společník´´. Nebyl jsem a stále nejsem nějaký super sportovec. To však mě nikdy neodradilo.Můj vynikající vztah k tomuto odvětví se stále zlepšoval a myslím si, že se ta pomyslná laťka zatím nezastavila.
Stal jsem se tak trochu pasivním sportovcem. To neznamená, že bych sport ,,hodil za hlavu´´. Ba naopak začal jsem ještě více zabývat o tento zajímavý obor, ale né z pozice sportovce, ale z pohledu diváka a fanouška. Zřídka se stávalo a stává, že mi ,,uteče´´ ať hokejový nebo fotbalový zápas pražská Sparty, z čehož vyplývá, že jsem také její fanoušek.Ta atmosféra fotbalového či hokejového vypjetí se však do bytu skrz televizi těžko dostane, proto se již mnohokrát stalo, že jsem ,,zvedl kopýtka´´ a usedl jsem na tribunu kde jsem hnal svůj oblíbený klub kupředu.
Není to však jen fotbal nebo hokej co mě dělá radost. Můj rozsah by se dal asi popsat takto. Od šachů k olympiádě. Neznám sportovní odvětví které by mě osobně nebavilo.Ať už jsou to ty šachy(které má mimochodem velmi rád) nebo sportovní vrchol olympijské hry, vždy se bavím.
Nyní máme podzim. Některé odvětví se dostávají do svého finále. Je to např. Motorismus (formule1 nebo silniční motocykly).Ve formuli fandím vozům z Maranela, jinými slovy stáji Ferrari. Co se týká motocyklů tak zde podporuji české jezdce např. Lukáše Peška.
Rozjela se taká fotbalová Gambrinus liga a hokejová Extraliga.
Nastává pomalu zima a tudíž se blíží také lyžařské Světové poháry, které skončí až na jaře, což znamená že o zábavu bude postaráno.
Nastane jaro a opět se rozjede motoristický kalendář. Většina lig se převrátí do své druhé poloviny. Proběhne hokejové mistrovství světa.
Nastoupí trochu na sport ,,chudé´´ léto. Není to však tak hrozné. To to teplé roční období je prokládáno atletikou, motor sportem, tenisem a každé čtyři roku jsou tu velké letní olympijské hry.
Z těchto několika vět je vidět, že ani střídání ročních období nezastaví giganta jménem sport. Já tímto gigantem žiji a těžko si bez něj dokážu život představit. Sport je můj život.Můj život je sport.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
velmi pěkné slovo
Kliknutím zvětšit
můj oblíbený klub
Kliknutím zvětšit
sportovní vrchol

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
30. 10. 2009, 19:41


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 33 bodů. Průměrný počet bodů: 4.13

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát