Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Koňové, no to byla láááska :D

Jéé, koňové, mamí, koukej, koňové! Ti jsou ale krásní! Křičím, a už mamku nekompromisně táhnu k ohradě, spíš ohrádce, kde utrápeně šlape pět vysloužilých koníků. "Kačenko, neříká se koňové, ale koně !" Zdůrazní mi mamka, ale stejně se směje.  To je fuk, můžu se svézt? Prosííím . Škemrám a nasadím výraz úplně jako andílek.

Mamince nezbývá, než vyndat peněženku a zaplatit patřičný obnos. Drobnou ručkou ukazuji na největšího koníka v ohrádce. Popadnou mě něčí silné ruce a už se rozhlížím ze hřbetu toho "nejkrásnějšího koně na světě"

No, do nejkrásnějšího koně má můj grošák opravdu daleko, ale to mi vůbec nevadí! Naprosto nadšená přivírám očka a už si představuji, že jsem Popelka, která jede na svém Juráškovi na ples. Snažím se ladně pohupovat v sedle, ale možná proto, že nejsem tak úplně pravá Popelka, málem spadnu.  Podkoní (jak jsem si pána s parádníma jezdeckýma botama hned pojmenovala) mě ne zrovna vlídně nabádá, ať se pořádně držím. Ts, ty toho tak ví, jak jezdí princezny, myslím si, ale navenek se způsobně usměji a trochu zklidním můj temperament. Jó, kdybych tak byla pravá princezna, určitě by si to nedovolil!

Rozzářenýma očima se podívám po mamce a vidím, jak se usmívá. Tak to je jasné,  můžu ještě jednou ! A už už jsem zase Popelka a než se naděju, zase mě silné ruce sundají z Juráška. Natrhám tedy alespoň trochu trávy jako poděkování, malou ručičkou "svého" koníka pohladím a svatosvatě mu slíbím, že zase přijdu.

Druhý den při nákupu dám nenápadně do koše kostkový cukr a dělám jako že nic.  " Ale, kdopak sem dal ten cukr?" Ptá se skoro zbytečně maminka. "Ty chceš na koníčky, viď?" Tuší správně. Abych ji v tom ujistila, usilovně kývu a už mi zas září oči.

Znova se vracím ke svému Juráškovi a cestě na ples. Stejně tak potom a pak zase, až osmý den mi můj krásný pohádkový příběh kazí. Už tam není žádná ohrada, žádní koňové (totiž já vím, říká se koni! Nebo koně?) jen pošlapaná tráva. Maminka mě ale utěšuje, že se koníčci vrátí.

A jak to dopadlo? Měla pravdu. Za půl roku tu byli Koňové i s mým Juráškem zpátky!

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
"ilustrační obrázek" bohužel, fotku s Juráškem nemám... :D

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
16. 11. 2009, 14:07


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 12. Čtenáři celkem udělili: 53 bodů. Průměrný počet bodů: 4.42

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát