Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Beřkovický podzim 2013 opět nabídne zajímavé koncerty i divadelní představení

Multižánrový kulturní a vzdělávací festival „Beřkovický podzim“ je pravidelně pořádán Psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice v rámci „týdne duševního zdraví“. Hlavním cílem projektu je realizace festivalu, který oslovuje nejen pacienty a zaměstnance tohoto akreditovaného zařízení, ale také školy a odbornou i laickou veřejnost. Letošní festival se koná v termínu 14. – 18.10.2013.

Velmi pevné místo si v kulturním kalendáři Podřipska vytvořily kulturně-vzdělávací aktivity pořádané v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Týdenní festivaly Beřkovické jaro a Beřkovický podzim lákají na pestrý program, který je primárně věnovaný pacientům tohoto zařízení, ale večerní aktivity jsou volně přístupné i odborné a laické veřejnosti.

„Beřkovický podzim“ nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky). Zároveň se též snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou nemocnicí. Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo. Hudba, divadlo či film napomáhají pacientům zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení. Kromě léčebné funkce přináší pořádání kulturních aktivit - jako jsou (koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy) - také zisk emoční - (úleva od akutních tíživých symptomů) a socializační.

Takže program pro letošní ročník  Beřkovického podzimu 2013 je následující:

 

14.10.2013 od 19.30 hodin    Heidi Janků (Písničkový a zábavný recitál stálice českého popu, moderátorky a muzikálové herečky) 

 

15.10.2013 od 19.30 hodin     Brutus (Rock jak má být. Legenda českého tancovačkového bigbítu. Skupina hrála ve filmu Indiánské léto, podílí se na sitcomu Comeback a její píseň zní i ve filmu Okresní přebor) 

 

16.10.2013 od 19.30 hodin    Tomáš Linka a Přímá Linka (Greenhorn, Fešák a nejlepší hráč na foukací harmoniku, Tomáš Linka s největšími hity „Paní má se má“, „Lojza a Líza“, „Vánoční čas“, „Hromskej den“, „Divnej smích“, „Hardy“ a historkami a vzpomínáním na svého kolegu a kamaráda, Michala Tučného) 

 

17.10.2013 od 19.30 hodin   Kroky Michala Davida (Jediný autorizovaný revival krále českého popu, Michala Davida - jedna z nejžádanějších kapel nejen v Čechách, ale i na Slovensku - hity M.D. jsou prostě nesmrtelné a patronem skupiny je sám Michal David, který s kapelou intenzivně spolupracuje) 

 

18.10.2013 od 19.30 hodin    Divadelní společnost HÁTA - Rozmarný duch (Duchařská komedie s Mahulenou Bočanovou, Adélou Gondíkovou či Kateřinou Hrachovcovou v hlavní roli

Líbivá anglická duchařská komedie o tom, že není radno zahrávat si s okultními vědami, zvlášť když hlavní medium je poněkud potrhlé povahy. Pak se lehce může stát, že seriózní muž zažívá rodinné propletence, s nimiž si neví rady. Příběh Charlese Condomina obletěl úspěšně doslova celý svět a potěšil miliony diváků)

 

Více na www.centrumberkovice.cz.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
pozvánka

Dagmar Stehlíková
02. 09. 2013, 11:26


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 13 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát