Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Multižánrový festival Beřkovický podzim 2014

Beřkovický podzim 2014  nabízí širokou škálu kulturních a vzdělávacích aktivit (divadelní a hudební představení, výstavy, dramaterapie, filmy, přednášky). Zároveň se též snaží o bourání bariér mezi okolním světem a psychiatrickou nemocnicí. Vzájemné působení těchto dvou rovin má přinést přátelskou a příjemnou atmosféru, kde si každý návštěvník najde své místo.

Hudba, divadlo či film napomáhají pacientům zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení. Kromě léčebné funkce přináší pořádání kulturních aktivit - jako jsou (koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy) - také zisk emoční - (úleva od akutních tíživých symptomů) a socializační. Navíc jsou uspokojeny fyzické, psychické, kognitivní, sociální a spirituální potřeby příjemců, což velmi pomáhá při navracení zdraví, prevenci nemoci a mentální hygieně.

13.10.2014 od 19.30 hodin zavítá do Horních Beřkovic Jitka Zelenková se sólovým recitálem, kde ji doprovází František Raba na kotrabas a Lev Rybalkin na klavír. Recitál je zaměřen na to nejlepší z repertoáru Jitky Zelenkové. Přináší posluchačům její největší hity, baladicky laděné písně i světové evergreeny, které spolu s mimořádným pěveckým výkonem a skvělým hudebním doprovodem jejích kolegů navozují pohodovou atmosféru.

14.10.2014 od 19.30 hodin  vystoupí v Multicentru legendární country kapela Fešáci se svým programem Tam u nebeských bran Uslyšíte nejznámější písně legendárních Fešáků i jejich bývalých členů M. Tučného, J. Šťáhlavského a P. Brümera, čeká vás skvělý humor a dobrá zábava pro všechny příznivce kvalitní tradiční i moderní country hudby. Hostem koncertu bude Míša Tučná, jediná dcera Michala Tučného.

15.10.2014 od 19.30 hodin na vás čeká koncert kapely  Schodiště. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Avšak oblečená do pestrého kabátu. K hudbě neodmyslitelně patří i texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

16.10.2014 od 19.30 hodin přijďte Folk – rockový koncert známého herce a moderátora Aleše Hámy a jeho kapely Stigma kreténa. Koncert je doplněn vtipnými glosy a příběhy z natáčení Aleše Hámy.

17.10.2014 od 19.30 hodin vás čeká  Divadelní společnost Artur s komedií - Můžu k Tobě? Po úspěšné hře Dívčí válka, která se v Multicentru odehrála letos v březnu, přijíždí Divadlo Artur do Horních Beřkovic podruhé. Situační komedie, jejíž děj se odehrává v psychiatrické ordinaci doktora Flojda a v místním bistru před ordinací, které vede paní Kubíčková a jež slouží jako čekárna pro pacienty. Pomoc zde postupně hledají politik trpící stihomamem, promiskuitní nymfomanka, bývalý vrcholový hokejista, nedávný vítěz reality show, modelka a dealerka kreditních karet. Komedie přibližuje s humorem a ironií zamotané mezilidské vztahy a také psychické civilizační problémy, které jsou dnes pro některé z nás leckdy nepřekonatelnou překážkou. Ve hře alternují např. Michaela Kuklová, Pavlína Mourková, Lukáš Langmajer, Jindřich Kriegel, Vanda Károlyi-Konečná, Kristýna Podzimková, Veronika Nová, Barbora Mottlová, Miroslav Šimůnek či Braňo Polák.

více na www.centrumberkovice.cz

 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
pozvánka

Dagmar Stehlíková
26. 09. 2014, 09:35


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 4 bodů. Průměrný počet bodů: 4

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát