Kliknte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. listopadu 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Graffity

Po dlouhém přemlouvání sama sebe jsem se rozhodla podělit se o svojí skromnou tvorbu graffity.

Proč se mi grafity tolik líbí? Je to jednoduché – mohu nakreslit myšlenku, ačkoliv pouze metaforickým kreslím a dodat tomu svým způsobem, co si o ní myslím. Jak to myslím?

První obrázek pod článkem znázorňuje bolest. Je jedno v jakém jazyce je slovo, či věta napsána. Jde o význam a pouze lze volit podle toho, jak dobře na sebe písmena budou navazovat, kolik jich je a tak dále. Ale to je vcelku detail. Nyní zalistujeme významy barev a tvarů v mé mysli, z něhož to vychází.

Úplné pozadí je modré. V mém osobním slovníčku barev, znázorňuje modrá přemýšlení. Takže děj obrázku je..? „Když přijde myšlenka na bolest, vybavím si…“ A z jednoho napsaného slova je hned celá jedna věta.

Druhé pozadí je fialové. TO je pro mne barva bolesti. Naprosto neústupně, nevím proč. Ale je to tak.

Písmena jsou proděravělá. Jako průstřely, jako bolest…

Hlavní barva slova je černá. Černá je pro mě barva prázdna, dálky, smutku. Když přijde bolest zmizí většina ostatních věcí – prázdno. Když přijde bolest, je to jakoby nekonečné – dálka. Když přijde bolest, moje mysl si zoufá – smutek.

Další barvou slova je červená. Rudá je u mne znamení života – je to barva krve. Posvátná barva, a je mi jedno, že si ji komunisti vybrali první. A bolest je nedílnou součástí života.

Slovo „it´s“, tedy „to je“ je rudé, život, první slova myšlenky. A v pozadí myšlenky je vždy klid, jinak se nemůžeme soustředit.

Z této bolesti vychází kousky zelené – barva klidu. Napadlo mě to, protože každý, kdo psal o tom, že se řezal říkal, že s tou krví zpoza žiletky jakoby cítil, že se z něj odplavují všechna trápení. Také vím, že když cítím fyzickou bolest, vymaže a přetvoří mi to myšlenky a na psychické trápení je fyzické vyčerpání a bolest docela dobrý lék.

Tolik k myšlenkám obrázku, který znázorňuje bolest. V některých aspektech tu psychickou, v některých tu fyzickou. Proto maluji grafity a mám u toho vybarvování a tvarů přesně tyto myšlenky, i když výsledky nejsou nijak hvězdné. Já svým obrázkům totiž rozumím. 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Pain...
Kliknutím zvětšit
Kapku starší papír... Stojí tam rnami napsáno "Wake up" - "Vstávej". Klidné vstání, přemýšlení, žlutá - klam.
Kliknutím zvětšit
Navždy. Klidné přemýšlení o významu slova se smutným pozadím...

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
13. 01. 2010, 19:26


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 8 bodů. Průměrný počet bodů: 2.67

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Xénie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.71%

Spíše ano
graf

17.43%

Spíše ne
graf

14.34%

V žádném případě
graf

23.52%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2232
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát