Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 9. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ve středu se ve Slaném uskuteční křest ojedinělé knihy Nebij mě, můj milovaný synu

Kliknutím zvětšit

Ve středu 4. května 2011, od 17 hod. v Knihkupectví Petra Houšky, v Soukenické čp. 59 ve Slaném se uskuteční křest knihy "Nebij mě, můj milovaný synu".

Autorka, žijící na Slánsku, ve své neobyčejné knize líčí svůj každodenní „zápas“ se svým těžce mentálně postiženým synem. Narodil se jí jako autista s velice agresivními sklony. Nemluví, neuvažuje, a čím je starší, tím častěji svou matku fyzicky napadá. Jeho pěsti a kopance jsou stále tvrdší a nikdo nikdy neví, v jakém okamžiku se rozhodne udeřit. V návalu náhlého vzteku demoluje nábytek a vlastně vše, co mu přijde pod ruku.

Ve svých dvaceti letech již má daleko větší sílu, než jeho matka, která od rána do noci trne, kdy a čím na ni opět zaútočí. Ona ho však přesto miluje a nedokáže si představit, že ho zavřou na doživotí do ústavu. A navíc, žádné zařízení takhle agresivního jedince stejně nechce přijmout.

Autorka v roli matky se ocitá v začarovaném kruhu, každé ráno se probouzí s ohromným strachem a s hrůzou očekává, co se ten den stane a zda se svému synovi ještě ubrání. Po celém těle má modřiny a stopy po krvavých útocích. Žije v neustálém stresu a nemůže již ani jíst, za poslední týdny zhubla deset kilo a je psychicky i fyzicky na úplném dně.

Její životní cíle, které kdysi měla, se zúžily na jediný - ubránit se svému synovi a nedopustit, aby po jeho dalším tvrdém útoku, se z něj stal sirotek...

Křest knihy pořádá Knihovna Václava Štecha ve Slaném a Vydavatelství Gelton.

Knihu, kterou vydává vydavatelství Gelton, si budete moci i s autorčiným podpisem na místě zakoupit.

Admin
02. 05. 2011, 13:00


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

adam čermák - 08. 05. 2011, 22:14:14
neni zač
Jak jste říkala na křtu knihy."Chtěla bych vědět co jsi o ní myslíte", tak jsem vám to napsal. Je to smutná knížka, ale na druhou stranu moc pěkná. Jen tak dál. Ať se vám ten váš sen uskuteční alespoň ještě jednou. :)

Javena - 06. 05. 2011, 23:55:30
Díky
Děkuji Adame za pochvalu. Rovněž musím poděkovat paní Rollové z knihovny, panu Červenkovi a panu Poštovi z nakladatelství a panu Houškovi z knihkupectví za uspořádání křtu a jeho příjemnou atmosféru.
Vendula Hrabáková

adam čermák - 05. 05. 2011, 19:09:20
pochvala
Dobrý den, včera jsem byl na křtu této knihy, a protože jsem na obalu, tak jsem jí dostal. Jak jsem si sednul do auta a začal číst, nemohl jsem přestat. Tato kniha mě něčím okouzlila. Možná tím, že byla psaná od srdce. Je opravdu moc pěkná a musím smeknout před paní Hrabákovou. Tuto knihu si nenechte ujít!

Dnes má svátek Stanislava
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2779
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát