Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 24. srpna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nejlepší mladý bubeník Česka je ze Pcher

Kliknutím zvětšit
Učitel Milan Mach se svým žákem Zdeňkem Puchmeltrem. Foto Karel Vidimský

Bez dobrého bubeníka není dobré kapely. To potvrdí každý muzikant. Ve Pcherách je mladý hráč na bicí nástroje, který to může dotáhnout hodně daleko.

Sedmnáctiletý Zdeněk Puchmeltr je žákem Základní umělecké školy Slaný, učitele na bicí Milana Macha. Nedávno Zdeněk dosáhl zatím svého největšího úspěchu. V republikovém kole soutěže mladých bubeníků ve Vysokém Mýtě, kam se postupně probojoval jako vítěz školního, okresního a krajského kola, jasně zvítězil. Byl nejlepší z 50 bubeníků, kteří se sem sjeli z celé republiky. Jeho téměř 9 minutové sólo na bicí, které si za pomoci učitele připravil, bylo porotou uznáno jako absolutně nejlepší.

Mladý bubeník navštěvuje Základní uměleckou školu ve Slaném od svých 7 let. K vítězství v republikovém kole měl blízko již před třemi roky. Tehdy skončil těsně druhý. Muzice se cele věnuje. Podporu nachází u svého otce, který je rovněž výborným bubeníkem. V současnosti je Zdeněk hráčem již tří kapel a to slánské kapely DARWIEN a dvou hudebních souborů Základní umělecké školy Slaný. Příležitostně pomůže záskokem i v jiných kapelách.

Jako mladý člověk má rád především tvrdší muziku: rock, metal, crossver; nepohrdne ale ani klasickým jazzem. Jeho vzorem je Thomas Lang, hudebník nejvyšší světové úrovně.

Při našem rozhovoru prozradil, že v poslední době dostal nadějnou nabídku od Music City Praha hrát v kapele této firemní společnosti. Hudbou se chce živit jako profesionál. „Nejdřív ale musím zvládnout studium na Střední odborné škole ekonomické Edvarda Beneše ve Slaném, potom bych rád na státní konzervatoř,“ prozrazuje plány.

„Svojí pílí, talentem i láskou k muzice, hlavně k bicím nástrojům, má šanci stát se hráčem některého z našich předních orchestrů,“ říká o něm Milan Mach. „Má velkou podporu ze strany rodičů. Ještě nikdy se nestalo, že by například v sobotu, na kterou vyšla učební hodina, zavolali jeho rodiče, že nepřijde, že jedou všichni na výlet.“

Ze třídy bubeníků učitele Milana Macha, bývalého vynikajícího člena vojenské hudby slánské posádky, již vyšel nejeden výtečný muzikant. Například Tomáš Husák, Petr Žák, Marek Kettner; ti všichni jako žáci školy okusili slast být první v republice. Další velkou nadějí ZUŠ Slaný, je teprve desetiletý Václav Mildorf, který v oblastním kole v Kolíně ve hře na bicí a xylofon to „nandal“ mnohem starším hráčům a zvítězil.

Ještě pozvánka: chcete-li slyšet kapelu DARWIEN, jejího bubeníka Zdeňka Puchmeltra, kytaristy Tomáše Frolíka a Petra Fena a zpěvačku s exotickým jménem Carolina de Pasco, potom si zatrhněte v kalendáři datum 10. července. V ten den v podvečer se kapela představí koncertem na slánském náměstí v rámci festivalu Hudba na náměstí.

Zdeněk Tvrdek
03. 07. 2009, 15:45


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  4 b. = dobrý  3 b. = ujde  2 b. = nic moc  1 b. = slabý

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 26 bodů. Průměrný počet bodů: 4.33

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Bartoloměj
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

46.39%

Spíše ano
graf

17.28%

Spíše ne
graf

14.62%

V žádném případě
graf

21.70%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1539
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát