Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pátek 9. června 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ve slánské knihovně byla zahájena výstava o lese

Kliknutím zvětšit
Zahájení výstavy „Les“ na chodbě Knihovny V. Štecha ve Slaném. Vlevo od jedné z organizátorek výstavy slečny Elišky Rubíkové stojí kulturní attaché Francouzského velvyslanectví v Praze pan Gérard Anjolras, vpravo pak spoluzakladatel Francouzského klubu ve Slaném pan Daniel Pasco. Foto Vladimír Rogl.

Po úspěšné loňské výstavě s názvem „Voda“ uspořádal Francouzský klub ve Slaném ve spolupráci s Velvyslanectvím Francouzské republiky a Knihovnou Václava Štecha obdobnou výstavu s názvem „Les“ hned v úvodu letošního roku. Slavnostní vernisáž výstavy se konala v prostorách knihovny ve čtvrtek 5. ledna 2012 od 17 hodin. Kromě členů Francouzského klubu a široké kulturní veřejnosti se vernisáže zúčastnil i attaché pro kulturní záležitosti na Francouzské ambasádě v Praze pan Gérard Anjolras.

Výstava, která vznikla v nadaci GoodPlanet za spolupráce francouzského ministerstva školství a ministerstva životního prostředí, je součástí cyklu „Výchova k ochraně přírody“ a prvotně je určena žákům a studentům základních a středních škol jako součást výuky o ekologii. Do tohoto cyklu tak spadají výstavy čtyři a to s názvy: Biodiverzita, Energie, Voda a Les.

Výstavu zahájil attaché pro kulturní záležitosti na Francouzské ambasádě v Praze pan Gérard Anjolras spolu s panem Danielem Pascem z Francouzského klubu Slaný. Jejich projevy z francouzštiny tlumočil student slánského gymnázia David Šarboch. O program složený z francouzských písní se postarala slečna Lenka Brtinská, paní Kateřina Zimová, pan Hevessy a David Šarboch.

Výstava, která je tvořena dvaceti velkoplošnými barevnými fotografiemi s francouzským i českým textem, bude otevřena až do konce ledna.

Vladimír Rogl
06. 01. 2012, 15:39


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Stanislava
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.78%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2779
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát