Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Že by zvláštní kočka?

Když jsme si byli asi tak před osmi lety pro našeho kocoura, vypadal úplně normálně, přesně tak, jako ostatní koťata. Chlupatá kulička zrzavých chlupů, malý jazýček a dvě oči, které se třpytily jako korálky. Ničím nad jiné kočky nevynikal, snad jen tím, že byl úplně zrzavý a podle toho taky dostal příhodné jméno Zrzek.

Už od mala mu chutnaly konzervy a časem si na ně zvykl tak, že už nic jiného nechtěl jíst. Jednou, když táta z obchodu přinesl jiný druh jídla, než Zrzek jedl a mamka se mu to pokoušela dát, tak jen skočil z parapetu, zakousl se mámě do paty a naštvaně odešel.

Pokaždé, když jsme se mu pokoušeli koupit nějaký dárek, tak si ho ani nevšiml, sebevymakanější   hračka ho nezaujala. On si vždycky najde ke hraní takovou blbost, až nás to překvapuje: kus papíru na provázku by dokázal honit celé dny, strašně ho baví vyhazovat kousky sestavených puzzlí do vzduchu, což se ale zase nelíbí mě, protože mi to dalo šílenou práci. Se šňůrkou od rolety by si vydržel hrát snad pořád a nejoblíbenější činnost vůbec je asi postrkování koulí na Vánočním stromečku.

Ovšem co dělá úplně nejraději, je spaní. A pokud možno, tak v nějaké krabici, tašce, umyvadlu či na něčem vyhřívaném. Na topení leží skoro pořád a jednou mi málem ucpal větráky u počítače, když se u nich hřál.

Jednou v televizi říkali, že kočky mají jen tři chutě: slanou, hořkou a kyselou. Z toho logicky vyplívá, že tedy sladkou chuť nerozlišují. Proč ale náš kocour vždycky, když zaútočí na nějaký koláč nebo něco podobného, vyjídá sladké vnitřky a polevy? Proč, když sladké necítí, jde radši na bábovku a ne na kuře?

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Zrzek se hřeje na topení

Nikola Sedloňová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
27. 12. 2009, 10:57


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát