Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Můj život s ,,vetřelci" !

Dobré odpoledne.
Moje drahá kamarádka opustila své ctěné místo u počítače a konečně sem pustila i mě. Jen abyste rozuměli jsem psí slečna - no slečna- spíše babička Jessinka, představte si bude mi skoro už 70 let! Ale to nemění nic na tom, že jsem stále mazlíčkem rodiny, i když párkrát už tomu bylo jinak...

Můj život probíhal lehce a klidně, chodila jsem na procházky, honila se za kosáky, očůrávala kdejaký roh a mazlila se s mou paničkou. Užívala jsem si zkrátka dětství plnými doušky... když v tom mi do života vpadla kočka! Malá, černá, zavřená v modré krabici s mřížkou... To jsem tedy v plánu neměla a dost to otřáslo s mým sebevědomím, tak já, kudrnatý bishonek se mám dělit o svou misku s číčou? Ani me něhne! A taky jsem jí to řekla!!!
Dny plynuli a kočka rostla... Každou chvilku hrozilo, že bude větší než já ( což tedy při mé výšce není ani takový problém) Misku jsem jí tedy půjčovala, ale pelech zůstával stále bez kočíčích chlupů. Teď už se ale svět netočil jen kolem mě, ale i kolem Máši ( Byla to Malvína, ale na mě to bylo moc dlouhé, takže prostě Máša). Přišla ale letní dovolená a na tu já jsem se těšila... Kočka zůstane doma! Jaké bylo ale moje překvapení, když rodinka přitáhla tu velkou modrou krabici s mřížkou, nasoukali tam Mášu a prej JEDEME! Tahle dovolená bude smrt pro moje nervy!
Dlouho to ale netrvalo, Mášenku zlákal svět a tak jsem se nenádala a byla fuč, zmizela jako pára nad hrncem... Jen jednou jsem se vzbudila a měla jsem prázdnou misku. Jelikož nikdy jiný, než já granule nežere ( podezřívala jsem teda ještě malého Lukáška, kterej byl tak velký jako já a často v noci vydávala strašný zvuky ), myslela jsem, že to byla Máša, už jsem jí ale nikdy neviděla... Na její počest jsem tři dny držela hladovku!

Světe div se, trošku mi ta malá černá s těma roztomiloučkýma ušima chyběla, alespoň jsem se měla o koho starat, s kým si hrát a komu půjčovat misku. Bylo to bez ní trošku smutné, ale přežili jsme to!

Ale to, co mi rodinka provedla letos o Vánocích, jim asi jen tak neprojde! Představte si, oni mi zase narazili kočku! Taky malou! Taková oranžovo bílou, s černým a pěkně zvědavým čumákem, černýma očima a věčně hladovým žaludkem! A víte, co je na tom nejhorší? Nemá ze mě respekt! Chodí mi po zádech, odhání mě do misky ( a vždycky mi jí celou sní ), spí v mém pelíšku (!) a co hůř, nehne se ode mě ani na krok.
Ale němjte strach, jsem sice starší dáma a skoro nevidím, na ní si ale zrak uhájím a počkejte! To bude čurbes, až jí začnu vychovávat já!

S pozdravem Vaše Jessinka

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Vetřelec a můj košík ;o)
Kliknutím zvětšit
není rozkošná? No to teda není!!!
Kliknutím zvětšit
Prosím, tak takhle ona jí aneb kultivovaná miska hadr!
Kliknutím zvětšit
Ona se roztahuje v mém pelíšku a mně zůstli jen oči pro pomstu!

Lada Dvořáková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
04. 01. 2010, 12:53


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát