Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Mína vs. Míňák aneb. kdo má pravdu

Po víkendu jsem přijela domů pěkně unavená. Sotva jsem se doplazila do koupelny. Ale přesně jak sem předpokládala, horká koupel mi zvedla náladu a já už se těšila až půjdu na procházku s naším pejskem.

Sotva jsem otevřela dveře o nohy se mi začala třít naše kóča. Máme jí už od července a za tu dobu se z ní stal doslova mazlíček rodiny. Je to přesně taková vypočítává kočičanda, jakou známe z filmů. Řekne si vždycky o co chce tak emocionálně, že byste jí dali snad i Titanic, jen aby byla spokojená. Vzala jsem jí do náruče jako miminko a začala sem na ní šišlat. V tom se ozval hlas mého nevlastního táty.

,, Na kluky se nešišlá, připadají si méněcení!"

Nevěřícně sem čučela před sebe a naprosto jsem nechápala, o čem je řeč. Nechápavost mi zřejmě vyčetl z tváře a proto rychle dodal.

,, No jo, mluvím o naší Mině, nebo snad Míňákovi?"

Zděšeně sem kočku pustila na zem. Pak se mi ale na tváři objevil ten známý úsměv plný soucitu, pobavení a ironie:

,, Že ty mě vždycky dostaneš, to jsou fóry tohle, fakt."

Rozesmála jsem se a začala se hnát za kočkou. Ta ale utíkala tak obratně, až sem se rozzuřila a vyčinila Vaškovi, že urazil její dámskou hrdost a jaké by to bylo jemu, kdybych mu slovně přidělila něco jiného, než co má! S prosbou o podporu jsem se obrátila k mamce, která jen pokrčila rameny a jemně řekla:

,, Já mu to taky říkala, to by v tom případě i náše Jessinka musela být celých těch jedenáct let kluk a pak si neumím vysvětlit ty štěňata! Ale neboj, vsadili jsme se o pět set, tak se půjdem někam rozšoupnout. Jen by mě zajímalo, kdo se půjde k tomu veterináři ztrapnit a já to nebudu!"

Jako obvykle se v naší rodině ukázala mužská ješitnost a naprostá neschopnost přiznat porážku. Tentokrát měl ale Vašek vyjímečně pravdu... Ještě ten den se z naší kočičí holčičky Míny stal kočičák Míňák, tím pádem mu odpadli jistá privilegia, jako například, že nejí z misky jako první a když kolem ní udělá bordel, musí si ho uklidit. I tak nám ale Mína chybí... Doufáme, že Míňák bude alespoň z poloviny takový, jako byla ona.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
To je náš Mína

Lada Dvořáková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
08. 02. 2010, 20:25


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát