Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Ona a její zvířata..

Celý můj život sem si přála mít domácího mazlíčka,bohužel můj domácí mazlíček se skloňoval pouze a jedině k druhu hlodavců.Byla jsem strašně ráda když po řadě křečků nastoupila na řadu želva,bylo to takové pohodové zvíře neustále pobíhající po zahradě,ale co byl to člen rodiny.Po šesti letech chovatelství mé milované Georgie (želva) se mi na podzim někam zahrabala a my jsme jí nikde nemohli najít,smířila jsem se s tim že už je po smrti a já s tím nic neudělám.Na jaře jsme tu chuděru našli pod angreštem bohužel už mrtvou.
Zhruba měsíc po tom přišli na řadu morčata,ale ty za 2-3 roky zemřeli, takže jsem neměla zase nic.Stála jsem si neustále za svým argumentem,že křeček nebo morče není domácí mazlíček jako je třeba pes,nebo kočka a že když byla moje sestra v mém věku měla psa.Samozřejmě že na mě nikdo nedal a já zase zůstala bez zvířete.
Uběhli 2 roky a já se spokojila se svojí rybou Oliverem.Jednoho podzimního dne roku 2008 nám zavolal strejda,že má v práci 6 koťat a že neví co s nimi.Hned druhý den odpoledne jsme naskočili do auto a jely za  strejdou.Přijeli jsme a uslyšely jsme jemné mňoukání..
Za nedlouho jsme se strejdou dorazili do jakésy kůlny kde byla vyříznutá umělohmontná vanička ze které se vyvalilo 6 chlupatých uzlíčků.Mamka je milovník jakéhokoliv druhu mláďat a tak se na ně hned vrhla.Já jsem jenou stála a prohlížela jsem si ty malé chlupaté cvrčky co se batolili kolem mě.Nakonec jsem samozřejmě neodolala a vrhla jsem se na ně.
Věděli jsme obě dvě, že si jedno příštího dne odvezem,ale jekého?!Byli 3 zrzavé a 3 šedomouraté.Mamka si vybrala šedé s bílými ponožkami a bílou náprsenkou a já zrzavé které bylo asi nejtlusčí ze všech :).
Nakonec jsem ale řekla že si teda vezmeme to šedé aby mamka měla radost.Odjeli jsme domů s tím,že druhý den si pro něj pojedeme.

Druhý den jsme hned vyjeli a těšili se na nového člena rodiny,ale co se nestalo.Přiběhla jsem ke kůlně a jedno z koťátek se nepostavilo na nohy a při pohlazení strašně plakalo.Bylo to to naše vyvolené.Po domluvě s mamkou jsme se rozhodli že si vezmeme 2 jedno to šedé nemocné a toho cvalíka do kterého jsem se hned zamilovala.Přijeli jsme do Slaného a já šla na kroužek.Přišla sem a mamka  se smutným obličejem mi oznámila že to šedé zemřelo.
Měli jsme zrzounka který neměl problém s konzumací jídla, ale zanedlouho nám volal strejda že všechny šedá koťata umřela a zrzavá jsou zdravá,ale že má pocit že je to stravou.Jelikož koťatům umřela maminka něměli mateřské mléko tudíž dodatek stravy.Koupila jsem sušený sunar pro koťata bez matky a poslala i strejdovi.Všechna zrzavá koťata zůstala na živu.A moje Mindy rostla a rostla u nás doma jako z vody.Teď jí jsou 2 roky a je největší mazel rodiny.A její dvě sestry žijí spokojeně u naší známé. :)

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
týden po tom co jme si jí přivezli :)
Kliknutím zvětšit
naše malá modelka ;)
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Malinko nazlobená :P
Kliknutím zvětšit

hana dobnerová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
01. 11. 2009, 20:19


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát