Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pan Mikeš.

Duben 08 - Návštěva u babičky a dědečka, sešli jsme se tam celá rodina - tety, strýčkové, bratranci a samozřejmě moje jediná sestřenice.

Bylo veselo a ještě více, když nám babička ukázala své dárečky od věčně těhotné Micky-Placky. Tři krásná koťátka, dvě černobílá a jedno šedé jako z reklamy na "KitKat". Já, jakož to milovnice zvířat, jsem se po nich vrhla a zpusinkovala je.

V den odjezdu jsme neprodleně chtěli s bráškou černobílého kocourka domu, protože se nejraději mazlil, pořád krásně vrněl a snažil se mňoukat. Když jsme přišli s návrhem převozu kotěte domů, za mamkou, začala na nás nevěřícně žbrblat:

"Na to teda zapomeňte! Žádnou kočku si domu brát prostě nebudeme! Bude nám to dělat loužičky, hromádky, vnášet chlupy na sedačku a tak! Nepřipadá v úvahu!"

Koukali jsme s bráškou na mamču s úsměvem, jelikož se zadívávala do očí malého "mňoukátka". Bylo nám jasné, že ten den naše rodina bude mít o dalšího člena navíc.

Večer jsme nasedli do auta a naše "protestantka" si sedla ke mně dozadu, aby měla přehled o kocourkovi v krabici. Při cestě nám pořád ukazovala, jak spinká, vrní, jak mňouká - prostě téměř každý nádech.

Doma jsme dostali ráznou přednášku:

"Mikeš nebude chodit na sedačku, to teda ne! Bude si hezky zvykat venku, je to venkovní kocour!!"

To víte, že ano. Když "maličká" vylezla z koupelny, vzala Mikše a ulehla s ním v obýváku na sedačku, do peřin. Veselá to domácnost. Říkali jsme si, že už první den je dost rozmazlený.

Jenže teď už ho máme dva roky a můžu Vám říct, že to není venkovní kocour, ale hlavně domácí kocour, který přeci nebude jíst krmení, které má v mističce už čtyři hodiny. Je namyšlený, chodí se vzpřímenou hlavou a kroutí zadnicí jak břišní tanečnice při svém nejdivočejším vystoupení. Také rád dělá naschvály, pamatuji, když jsem přišla pěšky domů ze školy, chtěla si sednout a zrovna na to místo, kam jsem se shýbala, zalehl kocour, zavřel oči a začal vrnět...

Momentálně leží před krbem - na zádech(!), má tlapky rozhozené kolem sebe, slastně vrní a dívá se na Zprávy.

"Ti, kteří nechtěli mají a ti, kteří chtěli, mít nemůžou, protože ten, kdo nechtěl, jim to vzal." - Definice celé naší situace, doma.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
:-D :-D

Wendula Kučerová, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
05. 11. 2009, 20:01


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 35 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Katchulka33 - 10. 10. 2010, 13:23:12
Ta fotka se velice podařila a vlstně celý článek je opravdu dobrý.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát