Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Hra na schovávanou

Naše malá spolubydlící se jmenuje Kočka. Je to černobílá micina. Zlobí jako čert. Trhá záclony. Škrábe všechno, co se jí dostane pod packy. Čičinka se ráda schovává. A je na ní vidět, že se pokaždé náramně baví.

Když jí bylo asi pět měsíců, tak se nám poprvé schovala. To jsem ještě nevěděla, že Kočička má v sobě ďáblíka, i když vypadá jako svatoušek. Asi dvě hodiny jsem chodila a hledala ji. Prohledala jsem všechny zákoutí. Dokonce i skříň. Byla jsem už bezradná a ztrácela jsem naději, že ji najdu. Už jsem si myslela, že mi proklouzla a utekla ven. Večer jsem ulehala do postele plné plyšáků a stále mi vrtalo hlavou, kam mi Kočka zmizela. Vhodila jsem do postele mobil a uvelebila se k spánku. Zapomněla jsem si na telefonu nastavit budík na ráno. Tak jsem šmátrala v té tmě a hledala telefon. Najednou jsem ucukla. Co to je? Nahmatala jsem něco heboučkého a teplého. Kočka! To malý zlobidlo se mi schovalo do té ohromné hromady plyšáků. Našla jsem mobil a Kočku vyfotila, ta se lekla blesku a poškrábala mě. Má opravdu ostré drápky. Dodnes mám na pravé ruce jizvu asi tak o čtyřech centimetrech. Já vím, neměla jsem ji tak vystrašit.

V srpnu byl Kočce rok a já myslím, že zlobí ještě víc, než když byla koťátkem. Často slýchám větu: ,,Jé, vy máte hezký koťátko.". Ale to není pravda. Naše micinka je prostě jen takový malý zakrslík. I když někdy vyvádí tak, že bych ji nejradši vzala, roztočila za ocas a vyhodila z okna, tak se stala mou malou kamarádkou, které můžu říct cokoliv a vím, že mě vyslechne a nikomu to nikdy nevyzradí. Mňauzí, mám Tě ráda.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kdepak je Kočička?
Kliknutím zvětšit
KÓČA
Kliknutím zvětšit
Kočka spinká s hračkou
Kliknutím zvětšit
Zlobí se nebo zívá?

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 11. 2009, 15:55


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 8. Čtenáři celkem udělili: 40 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát