Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Z pohádky do pohádky

Když jsem byla malá holčička, dědeček mi koupil stolní hru, která měla název Z pohádky do pohádky. Vaše kostka a hody ovládaly váš život a když se něco nepovedlo, museli jste figurkou k drakovi, do pekla a nebo třeba ke zlé chobotnici. V těch mladších letech jsem se hry bála a neměla jsem ji ráda. Často jsem končívala u čertů v pekle a to bylo potom pláče.

   V pozdějších dobách, školního věku, jsem se na této hře vždy s rodiči a dědečkem pekelně vyřádila. Všichni končili v pekle nebo u draka a já vždy došla spokojeně do cíle.

   Později se hra poděla neznámo kam a už jsme jí nikdy nenašli. Vždy jsem chtěla najít alespoň nějakou, která by se jí podobala, ale nedařilo se

   A tak se hrálo Člověče nezlob se. Jenže co se nestalo? I to se záhadně vypařilo kdovíkam. Rozhodla jsem se proto společně s mou mamkou, že koupíme nové stolní hry. Hry, které jsem spatřila mě zaujaly. Jmenovaly se 80 nejrůznějších her. Neváhali jsme a hry koupili. Když jsem doma krabici otevřela, spatřila jsem hrací plochu s kapradím a klouzačkami, stylem velmi podobnou hře Z pohádky do pohádky. Sice se se špatným hodem nedostanete k drakovi nebo do pekla, ale za to můžete pěkně šupem sjet po zadní části těla dolů po  klouzačce a při hodu dobrém zase vyšplhat po kapradí třeba i o deset políček víš.

   A tak přišla na řadu nová hra, kterou jsem si sama pojmenovala Kapraďovité z pohádky do pohádky. Nedávno jak všichni víme, byl Silvestr. Trávila jsem ho se svým přítelem a nenapadlo mě nic lepšího, než vytáhnout tuto hru. Je dost nevyzpytatelná a než ji dohrajete, trochu z toho kvetete vzteky. Jednou jste dole a jednou nahoře. Zkrátka jednou máte výhru na dosah a podruhé jste na začátku a chce se vám ječet.

    Přítel nakonec hru po dlouhém prodlužování díky kapradí a skluzavkám vyhrál, ale stejně jsem výherkyní nakonec byla já. Vzteky jsem po něm totiž hodila svou kostku, ale dostala jsem za to sladkou pusu. No není to výhra? Já myslím,že jo.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
08. 01. 2010, 15:51


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát