Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Tak co bude s mojí premiérou?

  Svět je jedno velké divadlo. Nenaučila jsem se ještě plně ovládat svou roli, ale toužím po tom. Kdy už budu mít představení? Kdy už budu moci ukázat, co ve mně je? Proč mi život naskytuje výzvy, když je pak stejně zvorám?

Někdy si říkám, že bych už chtěla mít derniéru, poslední představení, poslední výstup v mém životě. Možná bych pak měla klid, narostla by mi křídla a stala bych se andělem strážným. Chránila bych rodinu, všechny přátele a možná, že i nepřátele. Byla bych hodným andělem, ale když se nad tím zamyslím, tak já se do nebe nedostanu, půjdu do pekla, protože jsem zlobivá. Když se to tak vezme, tak v pekle budu mít lepší společnost, bude tam teplo a nebudu muset poslouchat. No, to si asi jen namlouvám, protože já mám takovou smůlu, že i v pekle by mě píchali vidlemi do zadku a já bych musela přikládat pod kotel v kterém by se vařili moji nejbližší. Ale víte co? Hodný holky se sice dostanou do nebe, ale zlobivý se dostanou všude, tak mám vlastně na výběr. Co myslíte? Nebe nebo peklo? Sexy blonďáci s modrýma očima se svatozáří, nebo černovlasí snědí s rohama? Obě nabídky jsou lákavé, ale pro mě je vzhled jen slupkou, jen skořápkou člověka, a je mi jedno jestli je to ďábel, nebo anděl. I ďábel má své slabé stránky a anděl může být podrazák, i když při jeho blaženém pohledu se podlamují kolena. Mám poskakovat po bělostných obláčcích, nebo stát pevně nohama na zemi? Teď mě spíše lákají obláčky. Mít krásná bílá křídla a svatozář, nebo rohy a dlouhý ocas? Líbí se mi ty rohy s ocasem. Obě nabídky mají své pro a proti.

Tak kdy už budu mít svou premiéru? Kdy se budu moci vytáhnout před ostatními? Kdy budu moci hrdě nastavit čelo světu? Kdy dokážu něco, za co mě budou všichni chválit? Vezmu si kostým a jdu na svou premiéru, za chvíli hraji hlavní roli.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Čeká mě velký sál... doufám, že bude plný lidí..

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 23:51


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 30 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát