Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Baron Prášil – pohádkové snění

Myslím, že alespoň k některým z vás dorazila reklama na nový muzikál Baron Prášil, jenž uvádí divadlo Hybernia. Já už o něm věděla ještě dříve, než se začal nějak více veřejně propagovat a z toho, co tvůrci slibovali, jsem si začala dělat obrázek, že by to mohlo být docela pěkné dílo. Nové efekty a kulisy, 3D promítání, létání company i zpěváků několik metrů nad zemí, stylový přílet samotného Barona Prášila na jeviště na dělové kouli a spousty dalších.

Jako jedna z prvních jsem se tedy vydala na druhou veřejnou generálku a to hned do první řady. Napjatě jsem očekávala – jako už vždycky, když sedím v divadle – až zazvoní potřetí, dohraje předehra a konečně se rozhrne opona. Jako první scéna nás uvítal drahý ples královny Kateřiny, která už napjatě očekávala přílet Barona Prášila. Ale nebyl by to on, kdyby dorazil normálně dveřmi – Baron potřebuje přeci něco víc, něco, co by ostatní uchvátilo a tak se na jeviště vznesl přímo z dělové koule, kterou (alespoň podle jeho vyprávění) prý na jeho přání vystřelil samotný Jules Verne.

Děj se následně přesouvá do malého penzionu, který vlastní Baron Prášil, doslova se tísnícího mezi mrakodrapy New Yorku. Moc velkou návštěvnost nemá, ale protože pozemky pod penzionem – což ovšem Baron netuší – mají hodnotu několika milionů, chtějí ho od něj koupit jeho spolubydlící, lakomý obtloustlý Wilcox a jeho žena Evelína. Když se jim stále nedaří Prášila přesvědčit, pozvou si do penzionu dva soudní znalce, Omena a Nomena, aby Barona zbavili svéprávnosti a udělali z něj blázna jen proto, že velice rád vypráví příběhy, které nejsou zrovna pravděpodobné.

V celém muzikálu uslyšíme příhodu o jelenu, který měl mezi parohy obrovskou třešeň, příběh o tom, jak se Baron vydal do nitra sopky Etny, jak proletěl středem sopky až do Turecka a nakonec povykládá o svých námořních dobrodružstvích. Celý muzikál je samozřejmě propleten láskou, krásou, neštěstím, vírou, ale ač se to třeba na první pohled nebude znát, všechno skončí více než dobře.

Mně osobně přijde, že z tohoto díla snad ani člověk nemůže odcházet jinak, než s úsměvem na rtech. Baron Prášil má v sobě jakési kouzlo, nese s sebou úžasné pohádkové poselství, které nás alespoň na okamžik přiměje přemýšlet, o čem že život vlastně je a kolik je na něm krásného. Muzikál je propleten nádhernými melodiemi, kostýmy a texty písní v sobě nesou jakési poselství do dalších dnů.

„…Dát vale smutným dnům, uvěřit zázrakům, kousek snílka přeci zbývá v každém z nás…“

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
S Baronem Prášilem - Mariánem Vojtkem
Kliknutím zvětšit
S Baronem Prášilem - Mariánem Vojtkem_2

Nikola Sedloňová, 2.ZŠ Slaný, 8. ročník
28. 03. 2010, 14:16


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Příspěvek ještě nebyl hodnocen

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát