Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Věcné hračky vs VJKKS

Když jsem byla ještě malým špuntem, měla jsem plyšového králíčka. Byl modrý a malý, ale jen málokdy jsem ho pustila z ruky. Jistě nechyběl ani v noci, kdy jsem se k němu přitulila, a sladce spinkala. Běda pokud se nezbedný plyšáček ztratil z mého dosahu. Jakmile tato prekérná situace nastala, okamžitě jsem cupitala za tátou, ačkoliv už byly třeba tři hodiny, tiše jsem do něho strčila, zašeptala šišlavým hláskem. ,, Tatí, já nemám jajíčka!" Chudák táta bez řečí vstával, a hledal mého jajíčka- jak jsem ho vesele nazývala. 

   Když roky přibývali a já už svého plyšového králíka neměla, protože jsem ho ztratila v obchodě, když jsem lezla po zemi a prohlížela si věci, přešla jsem na umělohmotné koníky. Začala jsem je sbírat a se svou bývalou kamarádkou jsme si s koníkama nadšeně hrály. Příběhy, které jsme tím tvořily byly v celku neuvěřitelné, ale hlavní bylo, že jsme se tím bavily. Rodiče jen s láskou pozorovali jak skotačíme s tokovouto věcí. Nejvíce bylo smutné, když kamarádka něco předváděla a vší silou, svojí hubenou nožkou na koníka dupla. Moc vtipné to pro nás nebylo, ale později jsme se tomu stejně začaly smát. 

Čas plynul a já už nejsem na to, abych si s tím hrála, proto je mám vystavěné na poličce, jen je pozoruji a vzpomínám na své šťastné dětství. Když začal frčet internet našla jsem hru stvořenou pro mne. Nebyla jsem nadšená z krvavých stříleček, které podle mne nemají hlavu, ani patu. S vyjímkou jedné. No, spíše jsem na strategické hry, kde musím zapojit mozek a logicky uvažovat. Přesto mi něco na takových hrách chybělo. Jednoho dne jsem se dozvěděla o hře, která je založená na tématu koně.

Co si myslíte, že nadšená koňařka udělá? Ano, jednoduše jsem se zaregistrovala na virtuální stáj Koňský sen (VJKKS). Každý den tam chodím, mám vytvořené koně, které posílám na závody, starám se o ně a trénuji je. Navíc tam mohu mít i zaměstnaní, na které se člověk docela načeká, ale pak to stojí za to. Já už tam vystřídala tolika zaměstnání jako instruktor nováčků, trenér, veterinář, které jsem několikrát opakovala.

Nejlepší na tom je, že se nic neplatí narozdíl od jiné virtuálky, kde se bez sms kreditů ani o koně řádně nepostaráte. Můj cíl je teď stát se tam eventem, abych mohla dělat více věcí než běžný uživatel. Není to nic jednoduchého, ale proč to nezkusit.

Pokud by se ale někdo zeptal co je lepší, jestli to je můj bývalý jajíček a koníci nebo hra o koních na internetu, určitě bych si vybrala to první, vždyť tyto hry mne doprovázely celé moje dětství a já se u nich moc bavila. Bylo to mnohem lepší než sedět u internetu, škoda jen, že dětství se vrátit nedá. Ovšem na tyhle nejoblíbenější hry nikdy nezapomenu.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
,,Jajíček"

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
01. 04. 2010, 20:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát