Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

šach-mat

Dostali jsme se doby, která tu ještě nikdy nebyla. Svět je nabitý počítačovými hrami, že by se jen stěží dalo spočítat kolik jich opravdu existuje. Je to vlastně téměř nemožné, protože každý den se na internetových stránkách objevují další a další. Každým dne však také přibývá těch, kteří jsou na těchto virtuálních světech zavíslí a to si myslím, že nepatří mezi hezké statistiky. Já jsem, do této pro mě nehezké tabulky nikdy nespadl a hodlám vtom pokračovat. Rozhodně neříkám, že by to byla špatná věc, ale vše s mírou.


Počítač pro mě nebyl nikdy tím nejdůležitějším. Samozřejmě uznávám, že svět by nyní naprosto zkolaboval a lidem výrazně ulehčil práci, ale pro mě jsou v životě důležitější věci, kterých si vážím a proto i počítačové hry jsou u mě trochu v pozadí. Tak i ta moje nejoblíbenější hra nepochází ze světa virtuality.

 
Již mnoho chvil jsem prožil při hraní těchto zábavných aktivit mezi čtyřma a více očima. Mezi nejlepší řadím ty které jsou ,,posazené´´ na logickém myšlení.


Je to již více než sedm let, co jsem se naučil šachy. Mnozí se divily, že v osmi letech poměrně dobře ovládám tuto logickou hru. Bohužel jsem se šachů intenzivně nevěnoval, což byla chyba, protože mi jeden odborník řekl, že kdybych jim věnoval více času, mohl bych se dostat na slušnou úroveň. Jelikož jsem tak neučinil je ze mě zatím průměrný hráč.
Již asi třikrát jsem reprezentoval naší školu v okresní kole, ale zatím jsem nedosáhli toho vytouženého postupu do kraje. Letos naposledy skládám šachový tým, doufám že se představíme v dobrém světle, i když od nás odešli dva stabilní hráči.


Šachovou partii si nejvíce užívám, když před sebou vidím svého protivníka . Trénuji také na počítači, ale není to ono, teprve ta atmosféra dělá vždy to hlavní, pak se teprve šachy stávají tou mojí oblíbenou hrou.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
šachovnice
Kliknutím zvětšit
šachové figurky
Kliknutím zvětšit
základní postavení
Kliknutím zvětšit
šachy pro tři.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
05. 11. 2009, 20:28


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 9. Čtenáři celkem udělili: 41 bodů. Průměrný počet bodů: 4.56

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

anca - 11. 12. 2009, 20:17:12
anča
doufám že postoupíte a dostaneš se i výše....jsi nejen výborný hráč šachů,kamarád,ale především dobrý spisovatel slohovek....jen tak dál

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát