Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 25. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Divoké kmeny

Již jsem zde v minulé práci nastínil fakt, že počítačové hry jdou mírně mimo mě. Rozhodně jsem však tím nechtě říct, že bych si nikdy nic nezahrál. To rozhodně ne! Mezi mé oblíbené druhy patří logické a strategické a právě hra Divoké kmeny do této skupiny spadá.

Divoké kmeny je převážně strategická hra, ve které jde o to, aby hráč získával vesnice svých nepřátel.. K tomu aby měl ve však tuto možnost musí projít jakousi zkouškou. Vše je založeno na správném rozvíjení vesnice. Ten kdo si nevybuduje silnou armádu a hradby, může během chvíle přijít o vše. Aby celá vesnice fungovala musejí být rovněž vystavěny doly, které produkují dřevo,
hlínu a železo.

Nejdůležitějším článkem je jistě hlavní budova která řídí celé dění vesnice. Aby mohla vzniknou řádná armáda musí být postaveny budovy jako jsou kasárna, kovárna, dílna nebo stáj. Aby vše fungovalo musí být vystavěn i selský dvůr.

Ve hře je možné si i suroviny vyměnit a to na trhu, který rovněž ve vesnici musí být. Mezi poslední stavby patří skladiště pro suroviny, skrýš jako úschovna surovin a panský dvůr který slouží k výchově šlechticů, kteří poté mohou ovládnout jiné vesnice.

Jeden z dalších nejvýznamnějších bodů ve hře je zakládání kmenů, které poté nabírají hráče. Ti kteří jsou samotáři tudíž bez kmene, to mají ve hře velice těžké. Mnohdy za sebou nemají nikoho, kdo by je podpořil a to je při sporu se silným nepřítelem velké mínus. Leckdy to znamená položení hráče až na samé dno.
K orientaci slouží mapa, která znázorňuje všechny vesnice hráčů.
Hra je ještě o trochu záludnější, ale to již zde nebudu rozvíjet.

Příliš nechápu hráče, kteří mají na svém kontě miliony bodů a stovky vesnic. Sám si dovedu představit jak musí být náročné, každou vesnici rozvíjet a zároveň budovat gigantické armády obranných a útočných jednotek.
Mnoho lidí si ve hře kupuje prémiový účet, který umožňuje výhody ve hře. Já jsem si ho nikdy nekupoval a to z jednoho prostého důvodu. Jeho zakoupení není zadarmo a to abych utrácel peníze jen proto, že si více zahraji, mě za to rozhodně nestojí.
Nikdy se nechci dostat mezi hráče, kteří ,,okukují´´ první místa, protože být mezi nejlepšími, znamená ztratit velký kus života u počítače a to je podle mě velká škoda.


Jak divoké kmeny, tak i další počítačové hry beru jako zábavu, která se nesmí brát tak úplně vážně, protože život není jen o virtuálních hrách, které vlastní náš computer.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
úvodní stránka
Kliknutím zvětšit
rozestavěná vesnice
Kliknutím zvětšit
mapa vesnic

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
24. 11. 2009, 19:08


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Filip
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát