Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. července 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Chyby mají svou váhu

Mám spousty chyb a spousty chyb i dělám. Vždy mi všichni říkali: ,,Hledej přátele bez chyb a zůstaneš bez přátel.“ Z čehož, jak jsem nejspíš správně pochopila, vyplývá, že nikdo z nás není bezchybný. Neudělala jsem v životě jen jednu nebo pět chyb. Udělala jsem hned několik zásadních chyb. Na prstech tisíce rukou , ne li více. Ať je to uzavírání se do svého světa, závist, pomluvy, intriky, zloba, nenávist, cokoliv.

Ale také podceňování, nevíru v sebe samu. Vždy byla spousta věcí, které mi šly. Nikdy jsem si to nedokázala připustit. Asi to byl i vliv okolí, to, že jsem slýchala to nejhorší. Všechny ty věci okolo, že nic neumím a nikdy umět nebudu. Potají brečet každý večer do polštáře není moc příjemná věc a právě v takových chvílích si zaděláte na tu největší chybu. Uzavírání se do sebe. Není to správné, protože když se v nás věci nahromadí, nikdy to nečiní nic dobrého. Měl by být někdo, kdo by tu pro nás vždy byl a zároveň my bychom měli být tím někým pro někoho dalšího. Tohle vše je strašně složité, ale jednoduše řečeno, bez spřízněné duše se neobejdeme.

Zažívám období nevyslovitelného štěstí, jindy zas chvíle toho nejhoršího smutku. Maminka vždycky tvrdí, že na problémy a smutek jsem ještě mladá a že mě čekají daleko horší věci v životě. Asi je to určeno věkem, ale mně samotné mé problémy přijdou dost zásadní. Někdy mám pocit, že jsou až nevyřešitelné, ale vždycky to nějak řešit jde. Zajímalo by mě, jestli takto někdo uvažuje. Někdo v mém věku. Nebo jsem sama? Řeším své problémy  v sobě, většinou.

Snad se tím vším učím. I když někdy si připadám spíš jako ten nejhorší student světa, protože některé chyby musím nejdřív zopakovat 10krát, než vůbec pochopím, že jsou to chyby. Myslím tím ty v životě, aby si někdo nemyslel, že chyby v písemkách, i když o těch bych se tu mohla také rozepsat a bylo by jich zase nepopsatelně mnoho. Zkrátka a jednoduše, z chyb se učíme, a tak si nemyslím, že nějaká chyba je úplně tou největší. Každá chyba má svou váhu a nějakým způsobem nás poučí, tak proč nazývat cokoliv tou největší chybou?

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
13. 11. 2009, 18:14


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Čeněk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.08%

Spíše ano
graf

17.75%

Spíše ne
graf

15.29%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3127
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát