Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 17. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Odpustí mi má dávná kamarádka?

Chybuji neustále.Asi proto jsem chybovala i v dobách přítomnosti. Tento rok jsem přišla do třídy mezi nové lidi a o všech jsem si udělala hned obrázek, což je mojí největší chybou. O jedné dívce, jsem si udělala mylný obrázek a ještě teď toho lituji. Je zvláštní, že život je vážně o osudu a hodně nevyzpytatelný. Věřím v osud, ale stává se, že zapochybuji.

   Tato dívka mi od začátku moc sympatická nebyla. Dokonce jsem vyslechla něco, co mě v tom utvrdilo, ač nemělo. Nemáme poslouchat jiné lidi, co povídají lži o dalších. Pomlouvání není pěkná věc. Bohužel jsem tomu uvěřila a malér byl na světě. Jednoho dne jsem si s touto dívčinou výborně pokecala a ona vyřkla slova, kterými mě opravdu odrovnala.

    Ještě ten den jsem zjistila velice zajímavou věc. Vždyť ta dívka, která mi byla tak nesympatická a kterou jsem odsoudila hned na začátku, je moje kamarádka z dětství. To s ní jsem si hrála u nás na dvorku, to s ní jsem trávila nějaký ten čas jako malá. Hodně mě zamrzelo mé chování a tak jsem měla potřebu se jí omluvit. Napsala jsem jí dopis, že už mi to vše došlo a že mě to opravdu mrzí.

   Zanedlouho jsem dostala odpověď, která mě velmi potěšila. Ačkoliv jsem si myslela, že nemám s touto dívkou nic společného a že si nebudeme rozumět, myslím, že je těch společných věcí víc než dost a že společná témata určitě budeme nacházet víc než dobře.

   Tak je tu usmíření a já doufám, že teď už to bude v pořádku. Je strašně důležité lidi poznat. Zvlášť ty, kteří jsou složitější povahy. Propracovat se někomu do srdíčka a zjistit jaký opravdu je uvnitř, to je mnohdy velmi složité. Asi to moc neumím a tak to většinou ani nezkouším.  Jen bych se jí ještě jednou, formou tohoto článku, ráda omluvila. A slibuji, že už si nikdy nebudu myslet nic špatného o někom, koho vlastně skoro neznám. Je to nesmysl a je to chyba. Ale jak už jsem jednou psala, každá chyba nás poučí a všechny chyby mají svou váhu. Jsou pro náš život důležité. Kdybychom totiž nechybovali, nebylo by v čem se zdokonalovat a o tom život je.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
02. 12. 2009, 17:06


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Katuleee - 02. 12. 2009, 17:37:32
Děkuju :)
Květulí( =) )
Ještě jednou ti děkuju, je snadné chybu udělat - děláme je všichni, ale těžké si ji uvědomit a napravit. to je umění. Doufám, že jsme to zvládly. Nemá cenu komentovat, že je to krásný článek, prostě kdo umí... :D:) Děkuju :)

Dnes má svátek Milan
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát