Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Kolik musíme platit?

Největší výhrou, kterou si člověk v podstatě ani nezaslouží, protože jí má prostě do začátku je to, s čím se narodíme. Talenty, dobré vlastnosti, vzhled a charisma...
Každý má někde nějaký talent a v nějakém aspektu má v sobě něco dobrého. Čím více poznávám lidi okolo sebe zdá se mi, že ti, co toho mají nejvíce za to musí nejvíce a nejhorším způsobem platit.
Hezký, talentovaný v několika věcech, chytrý, oblíbený - takových lidí už pár znám, i když se mezi ně neřadím. A kolik za to sakra platí. Třeba ten svět ani neberou jako tragédii, ale ten život je trestá. Ztrácí pro ně důležité aspekty života, pronásledují je zlé věci na každém druhém kroku. A za odměnu mají své talenty a "výhry" života. A život samotný.
Zařadila bych se do skupiny průměrných, i když jsem podstatě nikdy do žádné nepatřila. Jsem na to moc velký exot. Ale já sama jsem nikdy nezažila měsíc bez nějakého trápení. Když jsem konečně něco vyřešila, naprosto neovlitelně se objevilo něco jiného, jako naschvál. A ti o kterých jsme psala výše toho mají i hromadu najednou. Ale právě díky tomu, co dostali se s tím nějak vypořádají.
I ti, jimž nebylo naděleno tolik, bývají nešťastní. Ale tak nějak jinak. Neříkám že ménně, ale třeba se s tím rychle smíří. A musí se smířit s tím, že jim naděleno bylo žalostně málo. Ale jaké potom musí být to štěstí, když se s tím smíří a naučí se s tím pracovat a žít? Ale to většina nezvládne.
Ale je to vlastně celé běžné. A v podstatě je to i dokonalé, v podstatě to totiž funguje.
Tenhle malý aspekt života je taková vedlejší, ale přitom důležitá samozřejmost, která nám to tady prostě dělá trošku náročnější a horší. Jaký to má důvod? To je nezodpověditelná otázka. Pálivá otázka. Bolestivá otázka. A takových je mnoho.
Ale možná to může odpověd na otázku, zda je ten život fér.

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
22. 12. 2009, 10:58


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát