Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 16. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Někdo chytrý pravil, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se

Není to tak dávno, co jsem byla přihlášena do pěvecké soutěže o největší hudební talent. Účastníků se našlo docela dost a soutěž byla rozdělena do několika věkových kategoriích. Soutěžilo se ve hře na hudební nástroj, zpěvu jednotlivce a nebo ve skupinách.  Nikdy jsem si nemyslela, že se stanu vítězkou této soutěže. A jak to začalo? Již delší dobu navštěvuji základní uměleckou školu. Mám úžasnou paní učitelku na zpěv. Zpívám velmi ráda a dalo by se říct, že bez toho by můj život neměl smysl.

   Proto jsem si řekla, že vyzkouším své síly a přihlásila jsem se společně s mojí paní učitelkou do soutěže. Já jsem zpívala, ona mě doprovázela. Podmínky byly takové, že každý musel zazpívat jednu lidovou a jednu populární píseň. Lidová píseň, kterou jsem zvolila měla název To ťa helpa a populární Kristinka iba spí od slovenského zpěváka Petra Nagye. Opravdu jsem se bála, tréma se stupňovala a po výkonech všech ostatních soutěžící mi opravdu hluboce klesalo sebevědomí. Napadalo mě jediné: ,, Nemám sebemenší šanci na výhru.“ Poté jsem uslyšela: ,,Teď vystoupí Květa Cinglová z Gymnázia Slaný.“ Hrklo ve mně, ale statečně jsem se zvedla a šla na podium. Paní učitelka sedla ke klavíru a začala mě doprovázet.

   Mohu říci, že jsem do toho dala všechno a když jsem dozpívala, měla jsem ze sebe velice dobrý pocit. Už jen kvůli tomu pocitu to byla výhra. Stálo to za to. Všichni tleskali a byli nadšení mým výkonem. V tu chvíli jsem si začala věřit o něco více. Asi hodinu po skončení soutěže, bylo vyhlášení vítězů. Po chvilce byla všechna místa obsazena a zbývalo už jen to první. Uklidňovala jsem se, že každý z účastníků má stejnou šanci, tím pádem i já.

    Paní, která výsledky vyhlašovala rozlepila obálku a pronesla: ,, Vítězkou pěvecké kategorie starších studentů  se stává Květa Cinglová z Gymnázia Slaný.“ Se slzami v očích jsem si došla pro cenu na podium a dostalo se mi ke všemu obrovské pochvaly. Moc mě to potěšilo a od té doby alespoň vím, že jsem v něčem hodně dobrá.

    I když to nebyla moje největší výhra v životě, byla to výhra. Já osobně si výhru jako takovou, představuji trochu jinak, než vyhrát v nějaké soutěži, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se jak se říká. A proto mě nejvíc těší, že jsem měla odvahu to alespoň zkusit a o to víc potěšilo i první místo.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Opravdu Vám nelžu:)

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
08. 01. 2010, 14:49


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 1. Čtenáři celkem udělili: 5 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adolf
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát