Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je pondělí 6. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Výhra za všechny peníze!

  Jako malá jsem se sázela o různé blbinky. Byly to sázky typu: ,,Jestli vylezeš na strom, koupím ti lízátko!“ nebo ,,Jestli napíšeš na tabuli, že učitelka je prase, tak ti nechám mojí svačinu!“. Byly to blbosti, ale my jsme z toho měli srandu.

Jedna sázka, ale stála za to. Kamarád měl kočičku o které si mysleli, že je nemocná, jeli s ní k veterináři a ten jim řekl překvapivé zjištění. Kočička Mína čekala koťátka. Vsadila jsem se s Lukášem o velkou čokoládu, že mi maminka povolí jedno maličkaté koťátko. A vyhrála jsem, heč. Byla to dvojnásobná výhra, měla jsem koťátko i čokoládu s pořádnými ořechy.

Přinesla jsem čičinku domu. Mazlivoučká, hodňoučká kočička, co víc bych si mohla přát? Kočičku jsme pojmenovali Týna. Už ani nevím proč, ale mám takový pocit, že si jméno vybrala sama, protože začala příst při jedné písničce z rádia, mimochodem tu píseň zpívala Christina Aguilera. Když to malé stvořeníčko zlobilo říkali jsme jí Kristýno. Byla to nejvěrnější kočka, kterou jsme kdy měli. Dokonce se mnou chodila ráno k autobusu jako pes. Mnozí se mi smáli nebo spíše se smály Týně, že to nemá v hlavě pořádku, ale já byla šťastná, že na zastávce nejsem sama a můžu před odchodem do školy pohladit mou věrnou kamarádku.

Dokonce jsme odchovali společně s Týnkou několik vrhů koťat. Byla to pěkná kočička které lákala svým neodolatelným šarmem všechny kocoury z vesnice. Nejednou jsem zaslechla serenády, které pro naši slečinku zpívali kocouři pod okny.

Bohužel, v září to budou dva roky, co jsem ráno u autobusu viděla Týnu živou. Když jsem se odpoledne vrátila domů ležela před barákem a lítaly okolo ní mouchy. Jsi zlý světe! Nebo bych spíš měla říci, že zlý je ten pes který tě zakousl. I když se na to dívala půlka vesnice, která čekala na autobus, tak s tím nic neudělala. To je další věc, která mě na téhle vesnici žere. Všichni chtějí vědět všechno, ale aby pomohli bezbrannému stvoření v nouzi, to ne!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Týnka
Kliknutím zvětšit
S koťátky
Kliknutím zvětšit
Spokojená, napapaná...

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
28. 02. 2010, 23:14


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 3. Čtenáři celkem udělili: 15 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Veronika
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.84%

Spíše ne
graf

15.35%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2690
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát