Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 18. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Nenažrané pískle

U většiny lidí se závislost projevuje až časem, k závislosti se musí dospět. Já jsem ale výjimka!

 

To už když jsem byla malé pískle a sotva jsem dovedla mluvit, maminka věděla, že budu závislák. Každý správný malý skrček nejprve říká máma, pak táta a podobně. Malá Kačenka ale řvala: „ham-am-am-am-am“  a později „mama mík“ (jistě tušíte správně ve slově mík mléko.) Byla jsem k neutišení.

 

Později, když se maminka vydala s dvouletou nenasytou do města, musela se nejprve zastavit v pekárně. Jedině tehdy byla malá žroutka v klidu, když měla v ruce rohlík, nevylézala z kočárku a nepokřikovala na okolí.

Vždy jsem ale odsuzovala obézní lidi. Tedy hlavně jako to hladové mládě. Když jsme tak jednou procházeli kolem cukrárny, mé pohledy spočinuly na tak říkajíc velké paní. A proto, že jsem byla dítko prostořeké, hned jsem se hlasitě ptala : „ A mamííí, proč se ta paní tak cpe, když je taková tlustá?“ A maminka mne rudá jak rajče mlčky táhla pryč.

 

O mé proříznuté puse nebylo pochyb, zvláště tedy pak, když šlo o nějaký kus žvance. Chudák mamka se se mnou musela navztekat. Má nezažranost se například projevila i na návštěvě u našeho známého lékaře. Donesli jsme mu, jak se sluší a patří, nějakou tu bonboniéru. On ji jen s díky přidal na hromádku dalších, které dostal od pacientů. Nedovedete si představit, jak mne to dopálilo! Těšila jsem se na ni celou cestu tam a on ji ani neotevře! Tsss… Taky že jsem se ale ozvala! „Jó, to já kdybych měla bonboniéru, to já bych nabídla…“ Než se stačila mamka rozčílit, už jsem si jednu z jeho hromádky odnášela domů.

Zkrátka, líná huba…

 

Tahle závislost je dnes spíš trochu prokletím. Nemám úplně předpoklady pro postavu top modelky a tak se musím krotit. Jenže já jsem takový požitkář! Bez nějaké dobroty pro mě není krásného dne! Navíc zjišťuji, že se na určitá místa těším hlavně proto, že z toho kápne něco k jídlu. Když pak nedej Bože držím nějakou tu dietu, záhy se mi dané místo nezamlouvá.

 

Tohle mne zkrátka pronásleduje od útlého dětství a asi nikdy nepřestane. Neustále opakuji, že ze mě bude jednou koule a budou si mne muset hezky kutálet před sebou. Jenže všichni dobře vědí, jak ráda papkám a tak vždy, když se začnu rozčilovat( a to je sakra křiku) přistane mi pod nosem něco, co přehluší všechen hněv. Mají mne prostě zmáknutou. Navíc často slýchám od svého okolí : „ Když ty jsi tak úžasně spokojená, když se něčím cpeš, tak oddaný výraz v očích máš opravdu jen při jídle“

No nevím, ale mám takový dojem, že to burácení, co se tu ozývá, bude můj žaludek. Tak mne omluvte, jdu si dát něco k jídlu.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
stejně jako tuhle holčičku ani mě nikdy netrápilo, že je nějaké jídlo málem větší než já. Ba naopak!

Kateřina Helena Oslejšková, Gymnázium Slaný, 2. ročník
10. 01. 2010, 20:05


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 18. Čtenáři celkem udělili: 83 bodů. Průměrný počet bodů: 4.61

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Katuleee - 12. 01. 2010, 21:55:14
Moc děkuju :):)

Betka.Dyckova - 11. 01. 2010, 15:44:18
:) Dokonale napsané...

Dnes má svátek Leoš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.12%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.27%

V žádném případě
graf

23.89%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3098
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát