Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Rodina největší závislostí

Ne, nekouřím ani tajně nepiji alkohol, jako to dělá věčina těch dospívajících. Můj názor na to je jednoduchý a stručný. Tohle je prostě zdraví škodlivé a pokud člověk nemá pevnou vůli, nikdy se toho nezbaví. Ti takzvaní "puberťáci" beztak kouří a pijí většinou jen z "frajeřiny" nebo nudy.

Nechtěla bych být na něčem takovém závislá a proto jsem si vybrala normální, zdravý život. Já jsem byla závislá a stále ještě jsem na své rodině. Totiž to oni ze mne vychovali to čím teď jsem a bez nich bych to nedokázala. Ještě jako malé miminko mě učí mluvit, postupem času i chodit. To oni mě utěšovali, když mi rostly první zoubky a bolelo to. Četli mi pohádky před spaním a byli tu, když jsem je potřebovala. Mohlo se jednat i o maličkosti jako můj ztracený  plyšový králíček, na kterém jsem mimochodem byla také závislá. Vždy jsem s ním spávala a občas se mi někam zatoulal. Byla jsem opravdu malá a tak jsem šla za tátou a vzbudila ho, aby mi ho našel. Bez řečí vstal a vrátil mi ho, abych mohla dále sladce spát.

Každý z nás je závislí na rodičích a to mi většina nemůže odepřít, protože všichni potřebujeme někoho kdo nás vychová. Jednou se sice rozloučíme a odejdeme svou cestou. Na vlastní pěst obstaráváme živobytí, které nám poskytovali rodiče, ale stále nám v paměti zůstává dětství, že právě oni udělali toto nebo tamhle to.

Jsou, ale i tací, kteří své děti nevychovávají dobře, mají na ně špatný vliv a ať už je to jakkoliv, dítě je tím poznamenáno na celý život. Dětství je základem života. Neodstrkujte své rodičem protože jsou takový a makový, ale stůjte při nich, jakože oni stáli při vás když jste se obávali nového. 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
17. 02. 2010, 20:08


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 2. Čtenáři celkem udělili: 10 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát