Klikněte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Logika

Je to zvláštní. Mně je to zvláštní a vám čtenářům to bude také zvláštní.
Kromě věcí na kterých jsme závislí všichni na této planetě jsem já závislí na jakési podivnosti. Je to logika. Ano slyšíte dobře.

Již je to dlouho co mi nějaký člověk řekl, že mám velice dobré logické myšlení. Všem jsem to nejprve vyvracel, ale postupem času jsem zjistil, že na tom opravdu něco bude.


Začal jsem si uvědomovat, že do mnoha věcí zapojuji logiku. Začal jsem se nejprve zajímat co to vlastně je ta logika. Pochopil jsem to tak, že je to jakýsi druh myšlení. Také jsem zjistil, že Aristoteles je považován za zakladatele logiky, ale si myslím, že zakladatel spíše neexistuje a to to myšlení vzniklo vývojem, ale každý si o tom může samozřejmě myslet něco jiného. Je to věc názoru.


Poté jsem ,,vycítil´´ že tuto schopnost mohu poměrně dobře využít i ve škole. Především v matematice, která se později stala mým oblíbených předmětem. Například, když jsem měl slovní úlohu a nemohl jsem s ní ,,hnout´´ normálním výpočtem, který se k této úloze hodil, zamyslel jsem se nad ní jinak a ve velké části jsem byl úspěšný. Asi i díky tomu jsem se mohl zúčastnit dvou matematických olympiád.


Zde na slánských listech se snaží psát to co si myslím a říkají mé myšlenky. Proto některým lidem se zdají mé názory trochu svérázné a někdy je i nepochopí. Někteří se mnou nesouhlasí, ale já to chápu, protože oni to například vidí naprosto jinak než já.

 
Avšak si stále myslím, že každý by si měl vybudovat to své vlastní myšlení, které bude jeho osobní vizitkou a bude na něm částečně závislí.


Dá se říci, že jsem poměrně rád na této zajímavé věci závislí.Rozhodně je to lepší než být spoutaný k něčemu co vám může zkazit i celý život.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Aristoteles. Muž se kterým bych se chtěl setkat. Logicky to však není možné.

David Alltman, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
14. 11. 2009, 17:51


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 7. Čtenáři celkem udělili: 30 bodů. Průměrný počet bodů: 4.29

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Květa
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.14%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.88%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3099
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát