Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 25. června 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Pomstychtivý zajíc

Jsem na něčem závislá?... Nevím, jestli to je závislost, ale už si nedokážu představit život bez čokoládových dobrůtek. Ať už se jedná o Milku, nebo o čokoládovou figurku Mikuláše, tak všechno sblajznu.

Když jsem byla malá, tak mi čokoláda nic neříkala, spíš jsem dostávála gumové medvídky. Za to sestra se vždycky vypořádala s čokoládou s chutí a mnohdy i s tou mojí. Postupem času jsme si to asi vyměnily, já ujíždím na čokoládě, a sestra? Nejsou to gumové bonbonky, ale spíš pořádná porce houskových knedlíků s omáčkou, které já zrovna nemusím.

Není to tak dlouho, co jsem chodila po domě a hledala něco sladkého. Měla jsem velkou chuť na čokoládu a v kuchyni jsem našla jen kakao. Otevřela jsem lednici a našla jsem jogurtík. Sláva. Srdce mi poskočilo radostí. Hm, tak nic. Jogurt byl jahodový, žádná čokoláda. Zklamaná jsem se vrátila do pokoje, ale hlavou mi pořád vrtala ta sladká, lahodná a neuvěřitelná chuť čokolády a jen při pomyšlení na jedno sousto se mi sbíhaly sliny. Neposedný ďáblík touhy ve mně poskakoval a opakoval stále jednu větu: ,,Musím mít čokoládu, prostě musím." Najednou jsem spatřila toho, na koho jsem úplně zapomněla. Z vitríny na mě lákavě vyhlížel zajíc. Chvilku jsem se rozmýšlela jestli ho zakousnu, ale nakonec neodolatelná chuť přehlušila všechny smysly a já už jsem svlíkala zajíce z pozlátkového hábitu. Nejdříve jsem mu ukousla uši. Pak jsem se dostala až ke krku a najednou mu zbývaly už jen nohy. Kam se poděl? Takový velký čokoládový zajíček?

Nedokážete si ani představit, jak mi bylo pak špatně od žaludku. Zajíc byl opravdu velkým soustem a myslim, že jsem ho měla sníst po kouskách, a nebo se ho vůbec nedotýkat. Pomstil se mi tak, že jsem nemohla celou noc spát a svíjela jsem se bolestmi břicha. Teď do vitríny místo něj přišel Mikuláš se sněhulákem, tak doufám, že neskončí jako chudák zajíc, nebo spíš chudák já. Už takhle hltat nikdy nebudu, ale znáte to: ,,Nikdy neříkej nikdy". Jdu si dát čokoládku.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Vypadají chutně....

Isabela Moravcová, Gymnázium Slaný, 3. ročník
11. 12. 2009, 15:51


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 19. Čtenáři celkem udělili: 93 bodů. Průměrný počet bodů: 4.89

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Adriana
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.15%

Spíše ano
graf

17.72%

Spíše ne
graf

15.28%

V žádném případě
graf

23.85%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3103
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát