Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 28. května 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Před očima za očima, nikdo nesmí stát... jinak uvidím zklamání

Co mne v životě nejvíce zklamalo? To, co jsem měla od začátku před očima, ale nechtěla jsem tomu věřit. To, co mi podráželo nohy, ale já to nevnímala. V mém světě přeci nemůže existovat nespravedlnost a zlé skutky bez potrestání! Jak by mohlo!

Život byl mojí největší výhrou i prohrou, zklamáním, štěstím, snad i chybou. Ale alespoň čestně prohlásím, že si nejsem vědoma toho, že bych si jej vybrala. Ale co je vědomí, že?

Kdy jsem na to přišla, že svět není „růžový“? Kdy? To sotva tuším… Jsou to dva roky, tři, čtyři léta nazpět? Stupňovalo se to. A nakonec ta hezká, zpola odrolená omítka opadla úplně a já vše vidím bez přikrášlení. Ale žiji dál. Mám svůj život ráda a jsem plně odhodlaná se za něj prát, ať už slovy a gesty, či zuby a nehty. To je totiž to poslání. Poslání je žít a nechat žít.

Kolik jich to porušilo? I já. Nenechala jsem žít, protože mne to tak učili. Nenechala jsem žít toho „hloupého“ komára, co se krmil, ani toho mravence, který chtěl jenom jít a pomoci svým druhům, ani tu sedmikrásku, kterou jsem utrhla mamince pro radost. Nemá cenu se kvůli tomu trápit, ale správné to není. Kolikrát za život ještě zavraždím jediným krokem – neboli kolik kroků ještě za život udělám? Není to vážné, je to běžné. A to je pro mne zklamání. Co vše je na tomto světě a v tomto životě běžné.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Zklamaná... alá google.

Alžběta Dyčková, 3.ZŠ Slaný, 9. ročník
16. 11. 2009, 17:09


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Vilém
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.22%

Spíše ano
graf

17.49%

Spíše ne
graf

14.53%

V žádném případě
graf

23.76%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2395
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát