Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 22. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Dědečkova upřímná slova

V životě jsem ztratila mnoho věcí. Od klíčů přes náušnice až po žákovské knížky a jiné podobné věci. Často mě to velmi mrzelo, protože některé věci , které jsem ztratila byly cenné. Řekla bych, že v životě je největší ztrátou, ztráta blízkého člověka, když nám odejde někdo blízký navždy a s tím také souvisí tento článek, ale ne zas tak úplně. Před třemi lety mi zemřel dědeček. To je prostě život a nikoho z nás to nemine. Byla to ovšem i přesto obrovská ztráta, pro mě životní. Měla jsem s ním vztah jako s vlastním otcem. Byl to člověk pro mě velice důležitý už od mého dětství. Vždycky ve mně věřil a snažil se mi to dávat najevo. Dával mi lásku, pochopení a všechno co mnoha dětí třeba ani nezažila, bohužel.

Když mi bylo asi tak sedm let (to nevím přesně), dostala jsem svůj první památník. Pamatuji si, že na něm tehdy byl obrázek mé oblíbené skupiny Lunetic. Dala jsem ho všem kamarádům, abych na ně měla památku. A pak i rodičům a příbuzným mezi nimiž i svému dědovi. Napsal mi tam kdysi věc, za kterou od mé maminky dostal vynadáno. Znělo to přesně takto: ,,Květuško, buď chytrá holka, protože blbe*ch je dost.“ Mamince vadilo vulgárnější slůvko, v mých sedmi letech jsem skoro ani neměla nárok to číst. Nakonec jsme pochopili, že to vlastně byla výstižná informace a tak tato slova v památníku zůstala.

Jednoho dne jsem však já, hlava děravá, někomu památník půjčila, dodnes nevím komu a dodnes nevím, který ,,dobrák“ mi ho nevrátil, ale od té doby jsem ho už nikdy neviděla. Mrzí mě to. Byla spousta chvil, ve kterých by mi to dědovo pořekadlo pomohlo. Mrzí mě, že nemám skoro žádnou památku. Mám spoustu věcí, které byly dědovy, ale jeho slova už nikdy neuslyším a nikdy si je ani nepřečtu. Proto mojí největší ztrátou jsou slova mého dědečka, který pro mě znamenal strašně moc a kterého dodnes miluji a bezmezně si ho vážím. A doufám, že vidí vše co dělám a přeji si, aby právě on byl mým strážným andělem v celém mém , doufám ještě dlouhém životě. A aby na mě mohl být právem pyšný.

Květa Cinglová, Gymnázium Slaný, 2. ročník
11. 11. 2009, 15:38


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 4. Čtenáři celkem udělili: 20 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Svatopluk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát