Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 17. srpna 2022 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Když se u nás jde nakupovat

Včera jsme se domluvili, že si vyrazíme nakupovat do Kladna. Jeli jsme do Oázy. Táta se šel podívat do elektroniky a my do Lidovky. Prolíželi jsme si boty a oblečení, ale nic se nám tam nehodilo. Řekly jsme si s mámou, že už půjdeme do auta, čekat na tátu, ale cestou jsme narazily na zverimex. Jen ze srandy jsme si to tam chtěly prohlédnout. Rybičky, hadi, potkani. Všechno nás zaujalo, ale ne tolik jako Osmák Degu.

Nejdříve jsme se smály a řikaly, že ho koupíme. Jenže potom jsme to vzaly vážně a opravdu ho koupily. Zavolaly jsme tátovi, aby se na něco přišel podívat. Ovšem i ten proti našemu nápadu nic neměl. V krabici jsme ho měli dovézt domů, jenže je to hlodavec a tak si to nenechal líbit. Ještě, že jsme měli po ruce i klec, protože jinak by se prokousal a utekl.

Ačkoliv jsme o něm nic nevěděli, nebylo o něm těžké najít spoustu informací na internetu. Nejtěžší bylo zařizování jeho "domečku" a vybírání jména. Nakonec se z něho tedy stal Jack a domeček má hotový, až na nějaké drobnosti. Ve svém pelíšku si  už zvykl a pomalu nám začala výchova. Zatím začínáme opatrně. Nebojí se z ruky nic vzít, ale pohladit se ještě nenechá. 

Už se všichni velice těšíme až si ho budeme moc brát do ruky a užívat si s ním srandu, protože už jen dívat se na to, jak se koupe v písku je zábavné. Jsme velice nadšení až na jednoho člena rodiny. Našeho psa Ronnyho. Za každou cenu se na sebe snaží upozornit, žárlí a doráží na chudáka Jacka. Doufám, že si brzy zvykne a uvědomí si, že on byl, je a bude náš mazlíček. Snad si ani kočky nebudou na našeho Osmáčka dělat zálusk.

Osmák Degu sice není neobvyklé zvíře, ale pro naši rodinu neobvyklím je!Opět nakupování u nás v rodině nedopadlo podle našich představ.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Tak to je on, Jack
Kliknutím zvětšit
Zrovna se "drbal" a ohryzával prkno, který slouží jako jeho žebřík.
Kliknutím zvětšit
Jeho domeček- To modré je jeho vana..

Kateřina Cibulková, 2.ZŠ Slaný, 9. ročník
21. 02. 2010, 17:43


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 5. Čtenáři celkem udělili: 25 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Dnes má svátek Petra
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.80%

Spíše ano
graf

17.63%

Spíše ne
graf

14.93%

V žádném případě
graf

23.63%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2518
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát