Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 30. května 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska

Králík(ci)

Moje neobvyklé zvíře je králík neboli kralici.Teď si někdo může řict no jo králík to je teda neobvyklé zvíře,ale pro mě jo.Sice je némam doma v kleci,ale v králíkarnách na dvoře.Mám celkem osm chovných králíku,čtyři samce a čtyři samice,zrovna před týdnem se narodilo dalších děvět miminek.Rád bych s nima příští rok jezdil na výstavy a prezentoval je.Někteří lidé se smějí že chovám králíky,nikdy jsem nepochopil proč,někteří mají fotbal a já mám zase chovatelství a pro některé to je těžké pochopit až se někdy divim.Všechny zvířata mám rád,protože jsou kolikrát hodnější než lidi.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Můj králík s Yorkšírem
Kliknutím zvětšit
Samička

Jan Čermák, ZŠ Pchery, 9. ročník
06. 11. 2009, 19:37


Hodnocení článku:


5 b. = skvělý  3 b. = dobrý  2 b. = ujde  1 b. = nic moc  0 b. = děsný

Počet hlasujících: 6. Čtenáři celkem udělili: 30 bodů. Průměrný počet bodů: 5

Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit jako účastník soutěže nebo jako běžný čtenář.

Sabrinka - 12. 01. 2010, 20:58:27
Mýval severní
Je tomu již pár let, co se moje rodina rozhodla udělat si radost tím, že si koupí nové zvířátko. Jednoho dne se táta v inzertních novinách dočetl, že nějaký pán prodává medvídky mývaly. Neváhali jsme tedy ani minutu a vydali jsme se na cestu za naším novým štěstím.
Když jsme dorazili na místo a spatřili jsme ta krásná zvířátka, nedalo se jejich kukuči odolat. V tu chvíli jsme všichni věděli, že dva mýválkové klučičího pohlaví musí být naši, a tak jsme si je tedy pořídili. Po návratu domů jsme je dali do takové menší klece, která pro ně byla připravená. Postupem času však zvířátka rostla, a tak jsme jim nechali na zahradě postavit vlastní menší domeček.
Mývalové žijí převážně v Severní Americe, z toho nejvíce jich je v hlavním městě Washingtonu. Setkat se s nimi však můžeme i v českých zoologických zahradách nebo u lidí, kteří se sami rozhodli chovat tato zvířata.
Tito medvídci jsou všežravci, takže jim nedělá problém sehnat si cokoliv k jídlu. Jejich strava je ze 40 % tvořena bezobratlovci, 33 % zaujímá rostlinná složka a zbývajících 27 % jsou obratlovci. Převážně je můžeme potkat na loukách, v parcích nebo u potoků.
Řadí se mezí noční zvířata, proto ve dne nemají lidé moc šancí, aby na ně narazili. S velikostí 41 - 72 cm a hmotností mezi 3 - 9 kg jsou největšími zástupci čeledi medvídkovití. Mají hustou šedou srst a mezi jejich charakteristické znaky patří výrazná černá obličejová maska a tmavě pruhovaný ocas. V minulosti byl mýval severní považován za samostatně žijící šelmu, dnes je však známo, že žije ve skupinách. Přibližně po 65 dnech březosti samice rodí 2 - 5 mláďat.
Mývalové jsou velice zajímavá zvířata a je radost je pozorovat. Myjí snad naprosto všechno, co jim přijde pod tlapky. Myslím si, že jsme před pár lety udělali dobře, když jsme si tato zvířátka koupili.

Sabina Laksarová, OA Slaný, 4. ročník

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.40%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2765
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát